Klāt valsts svētki. Servējot svētku galdu, pastāv iespēja izmantot īpašus galda piederumus – skaistu, baltu galdautu, auduma salvetes, glītus traukus, sveces un greznus svečturus.

Gatavojoties valsts svētkiem, vairāk piedomājam par svētku radīšanu savās ģimenēs, uzpošam māju un klājam svētku galdu. Svētku galdu īpaši svinīgu padarīs sudraba karotes, dakšas, naži, spožs kristāls un porcelāns.

Daudzus apmeklētājus ir ieinteresējis kāds nelielu priekšmetu komplekts antikvariāta vitrīnā. Tie ir senlaicīgi stikla naža balsti, ar kuriem padarīt savu svētku galda noformējumu īpaši izmeklētu.

Naža statnis tiek dēvēts arī par naža balstu vai naža soliņu. Tos lieto, lai novietotu izmantotus galda piederumus un nesasmērētu galdautu. Mūsdienās ir pieejami dažāda veida nažu statņi – klasiskas formas ar x veida kājiņām, moderna dizaina, kā arī antīki no stikla vai porcelāna veidoti eleganti nažu balsti. Tiek lietoti arī tādi nažu balsti, kuriem var piestiprināt ziedus. Nažu balsts pieder pie svētku galdu rotas. Japānā tiek izmantots līdzīgs galda piederums "hashioki" (burtiski tulkojot – irbulīšu turētājs).

Galerijā – antikvariātā "Romas dārzs" ir iespējams iegādāties labi saglabājušos stikla nažu balstu komplektu, ar kuru noformēt svētku galdu 12 personām.