Dienvidkurzemes novada tūrisma speciālisti sadarbībā ar Aizputes uzņēmējiem sagatavojuši vēl nebijušu un interesantu tūrisma piedāvājumu izbaudīt bohēmu Aizputē, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un marketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Tebras upes ielejā, pašā kalna galā lepni stāv viena no senākajām Kurzemes pilsētām – Aizpute! Tās ieliņas vijas augšup, lejup gar senām ēkām, cauri pagalmiem, kas aicina ienākt un, kur katram tās iedzīvotājam ir stāsts par savu māju, par savu pagalmu. Mākslinieciski nepieradināta, ar savu būtību un nepakļaujoša, laiks šeit rit savādāk – tāpēc tai piestāv bohēma!

Uzņēmēji, mākslinieki pēc būtības, savas pilsētas patrioti ir izveidojuši piedāvājumu, kas arī jums ļaus iepazīt šo nepieradināto vietu caur garšām, caur sajūtām un stāstiem.

Pievienojies piedzīvojumam un izbaudi Aizputes šarmu, nepieradinātību un iedzīvotāju sirsnību. Atvelc elpu, atpūties, baudi – Tu esi to pelnījis!

Ko piedzīvosi bohēmas virpulī?

– Aizputes pilskrogs jeb kā vietējie to sauc – štābiņš. 19.gs celtā ēka par saviem saimniekiem sauc Inetu un Artūru Lapkas. Šobrīd pilskrogs ir vietējā kultūras telpa, kurā notiek dažādi pasākumi, kokteiļu vakari un dejas līdz rītam. Artūrs nodarbojas ar kaņepju audzēšanu un piedāvā iepazīt tik daudzos kaņepju pozitīvos aspektus. Tas ir stāsts par kaņepēm – mieru, veselību, zaļu domāšanu un aizmirstām saknēm. Kulsim paši savu kaņepju sviestu, veldzēsimies vasaras karstumā ar kaņepju ledus tēju un kombuchu. Ielūkosimies pilskroga pagrabos – tur ir ko redzēt!

– Giardino di Napoli – tas ir stāsts par autentiskām Neapoles picām, ģimenes uzņēmumu un lielu mīlestību pret savu darbu. Dite un Aivars itāļu virtuves mākslu apguvuši un iedvesmojušies Neapolē un tieši viņi  dalīsies ar savām zināšanām un sniegs meistarklasi krāsnī ceptajām picām, iepazīstinās ar to cepšanu, picu veidiem un jūsu ziņā paliks gaaaarrddoo picu degustācija. Romantiskā atmosfēra, itāļu mūzika un tikko ceptas picas smarža – mazs Itālijas nostūrītis šarmēs pašā Aizputes centrā.

– Aizputes pilsmuižas senajos velvju pagrabos saimnieko Sandija un Mārtiņš Santi – Aizputes vīna darītavas saimnieki. Paaudzēs nodotas zināšanas, kas kalpojušas kā vaļasprieks un aizraušanās, ir ļāvušas vīna darītavai kļūt par vienu no Aizputes lielākajiem tūrisma magnētiem. Tevi sagaidīs viesmīlīgais un šarmantais saimnieks un pieredzējis vīndaris Mārtiņš, kurš pastāstīs par vīna izgatavošanu, dalīsies praktiskos, amizantos pieredzes stāstos, kā arī palīdzēs atrast un izvēlēties tieši Tavai gaumei atbilstošu vīnu. Smieklu un izcilu emociju jūra garantēta!


Vienkārši sakot – maksimāls vieglums, gardēžu baudījums, kultūra un mazliet bohēmas!

Starts: Pulksten 13 pie Aizputes Livonijas pilsdrupām, Liepājas iela 9
Beigas: ap pulksten 20
 
Pieejamie datumi: 24. jūlijs, 28. jūlijs, 7. augusts, 28. augusts. Vietu skaits ierobežots!

Piedāvājuma iekļauts:
• Sirsnīgs dienas pavadonis/gids – Artūrs;
• Sviesta kulšana;
• Kaņepju tēja/kombucha degustācija;
• Ekskursija pilskrogā;
• Autentiskas Neapoles picu degustācijas, meistarklase;
• Vīna degustācija, uzkodas;
• Ekskursija pa Aizputi.

Plašāk par piedāvājumu un pieteikuma anketa: dienvidkurzeme.travel/bohema-aizpute/