Pēc Saeimas vēlēšanām piecās pašvaldībās varētu mainīties domju priekšsēdētāji, jo tie ievēlēti parlamentā, liecina līdz šim apkopotie Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vēlēšanu rezultāti.

Līdz šim apkopotie vēlēšanu rezultāti liecina, ka vietas Saeimā varētu būt ieguvuši Salaspils domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars un Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa no "Jaunās vienotības" (JV) saraksta.

No Nacionālās apvienības saraksta Saeimā, visticamāk, ievēlēts Siguldas novada mērs Uģis Mitrevics.

Sagaidāms, ka "Apvienoto sarakstu" Saeimā pārstāvēs Ādažu domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, kā arī Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis.

Gadījumā, ja partiju apvienība "Attīstībai/Par" pārvarēs 5% barjeru, par Saeimas deputātu varētu kļūt arī Līvānu novada mērs Andris Vaivods.

Atbilstoši līdz šim CVK apkopotajiem vēlēšanu rezultātiem, 14.Saeimā ievēlēti 26 pašvaldību deputāti.

No Rīgas domes deputātiem bez Smiltēna Saeimā ievēlēts arī Uģis Rotbergs (JV), Oļegs Burovs (LPV), Antoņina Ņenaševa (P) un Edmunds Cepurītis (P).

No Valmieras novada domes deputātiem uz Saeimu varētu doties Jānis Skrastiņš (JV), Juris Jakovins (ZZS), Harijs Rokpelnis un Jānis Grasbergs (NA).

Saeimā, visticamāk, kopā ar Ādažu novada domes priekšsēdētāju Sprindžuku strādās arī viņa opozicionāre vietējā pašvaldībā Daiga Mieriņa (ZZS). Liepājas pašvaldību Saeimā pārstāvēs priekšsēdētāja vietnieks Deksnis un deputāte Linda Matisone (AS).

Saeimā ievēlēts arī Madonas novada domes deputāts Andrejs Ceļapīters (JV), Ropažu novada domes priekšsēdētājas trešais vietnieks Hosams Abu Meri (JV), Aizkraukles novada domes deputāts Mārtiņš Daģis (JV), Rēzeknes novada domes deputāts Kaspars Melnis (ZZS), Preiļu novada priekšsēdētāja otrā vietniece Anita Brakovska (ZZS), kā arī Jēkabpils novada domes deputāte Līga Kļaviņa (ZZS).

Saeimas deputāta amata atgriezīsies pieredzējis parlamentārietis Ingmārs Līdaka (AS), kurš patlaban ir Bauskas novada domes deputāts.

No "Progresīvo" saraksta Saeimā varētu darbu sākt Rēzeknes domes deputāte Leila Rasima un Talsu novada domes deputāts Edgars Zelderis.

Liepājā 14.Saeimas vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu guvis "Apvienotais saraksts" (AS), kas saņēmis 33,93% balsu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā publicētā informācija.

Otrajā vietā ierindojusies "Jaunā vienotība" (JV) ar 12,51% balsu, savukārt trešajā vietā ar 9,11% vēlētāju balsu ir Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Nacionālā apvienība (NA) ieguvusi 7,79% balsu, un "Saskaņa" – 5,20% balsu Liepājā.

Pārējās partijas nav sasniegušas 5% robežu.

Kopumā Liepājā nobalsojuši 28 708 iedzīvotāji.

14.Saeimas vēlēšanās nobalsojuši 59,14% balsstiesīgo iedzīvotāju.