Pirmdien, 23.oktobrī, uz vēsturiskā burinieka "Libava" svinīgā ceremonijā un izejot jūrā, RTU Liepājas Jūrniecības koledžas (RTU LJK) 1. kursa audzēkņi saņems uzplečus, kas apliecinās to piederību plašajai jūrnieku saimei. Uzpleču pasniegšanas ceremonija kļuvusi par vienu no RTU LJK tradīcijām un šogad tā notiks jau piekto reizi. Šim pasākumam rūpīgi gatavojas gan paši pirmkursnieki, gan grupu audzinātāji un nodaļu vadītāji, portālu informēja Jūrniecības koledžas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Buriniekam "Libava" izejot no ostas teritorijas, sāksies svinīgā uzpleču pasniegšanas ceremonija. Vispirms audzēkņi visi kopā dos svinīgo solījumu jūrai. Pēc tam katrs audzēknis saņems savus uzplečus, kurus pasniegs RTU LJK direktors un nodaļas vadītājs. Pēc uzpleču uzlikšanas, katra grupa metīs jūrā pudeli ar saviem vēlējumiem un vēstījumu jūrnieku brālībai.

Plānots, ka pasākumā grupām līdzi dodas RTU LJK direktors Jānis Džeriņš, Inženiertehniskās nodaļas vadītāja Marina Treguba, Kuģu vadītāju nodaļas vadītājs Ziedonis Baušenieks un katras grupas audzinātājs.

Burinieka vēsture un būve

Senatnīgais burinieks "Libava" ir autentiska 17. gadsimta atpūtas kuģa kopija gan korpusa, gan takelāžas ziņā. Tas bija laiks, kad Kurzemē un Zemgalē valdīja slavenais hercogs Jēkabs Ketlers (Jacob Kettler), kura laikā Kurzemes flote Dienvidamerikā iekaroja aizjūras koloniju Tobago un Gambijas upes grīvā, Āfrikā tika izveidots Jēkabforts.

"Libavas" būvē izmantots holandiešu parauga burinieka prototips. Projekta tapšanas gaitā tika izpētīti daudzi muzeju materiāli, vēsturnieku grāmatas un holandiešu kuģu zīmējumu oriģināli.

Burinieka būvniecība ritēja pusotru gadu un 2008. gada septembrī tas tika nolaists ūdenī. Lai gan visi darbi tika veikti saskaņā ar 17. gadsimta kuģubūves tradīcijām un priekšrakstiem, un burinieka korpuss veidots no izturīga koka, tas apgādāts ar gana jaudīgu dīzeļdzinēju un modernām navigācijas iekārtām.