Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šogad vasaras uzņemšanu sāk ar maģistrantūras studiju programmām. Jau no šodienas, 1. jūnija, visi studētgribētāji aicināti reģistrēties RSU elektroniskās pieteikšanās sistēmā uznemsana.rsu.lv. Kopskaitā šogad augstskola piedāvā 28 veselības aprūpes un sociālo zinātņu maģistra studiju programmas gan RSU, gan RSU Liepājas filiālē, tostarp arī četras studiju programmas angļu valodā. Šovasar RSU plāno uzņemt vairāk nekā 500 maģistrantu.

Studētgribētājiem, kurus interesē medicīnas un veselības aprūpes studiju virziens, šovasar pieejamas studiju programmas fizioterapijā, rehabilitācijā, uzturzinātnē, klīniskajā farmācijā, māszinībās, sociālajā darbā, sabiedrības veselībā, supervīzijā, mākslas terapijā, psiholoģijā un veselības psiholoģijā. Topošajiem maģistrantiem RSU piedāvā arī izteikti starpdisciplinārās programmas veselības komunikācijā un veselības vadībā. Savukārt RSU sociālo zinātņu fakultātes aicina tos, kurus saista maģistrantūra tiesību zinātnē, mediju studijās, sabiedriskajās attiecībās, sociālajā antropoloģijā, socioloģijā, starptautiskajās attiecībās un reģionālajā politikā, kā arī starptautiskajā mārketingā un biznesā. Angliski RSU šovasar piedāvā četras studiju programmas: Health Management, International Governance and Diplomacy, Public Health un Rehabilitation.

Tos, kuri savu programmu vēl nav izvēlējušies, RSU aicina noskatīties Atvērto durvju dienas raidījumu, kur Mārtiņa Dauguļa vadībā mācībspēki un studenti no piecām RSU fakultātēm iepazīstina ar studiju saturu un vidi, pētniecības iespējām un karjeras izaugsmes ceļiem pēc maģistra grāda iegūšanas. Ieraksts skatāms šeit: www.rsu.lv/add-magistrantura

Šīgada uzņemšanas kalendārs paredz, ka elektroniski pieteikties izvēlētajām programmām sistēmā uznemsana.rsu.lv iespējams no 1. jūnija līdz 10. jūlijam. Savukārt pieteikumu apstiprināšana no RSU puses notiks no 1. līdz 10. jūlijam. Šīsvasaras jaunums ir iespēja visu uzņemšanas procesu veikt attālināti, piesakoties studijām ar latvija.lv autorizācijas starpniecību, bet līgumu slēgt, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Aicinām studentus plaši izmantot iespēju visu uzņemšanas procesu kārtot elektroniski, vienlaikus atgādinot, ka drošs elektroniskais paraksts iegūstams nedēļas laikā, piesakoties www.eparaksts.lv.

Paralēli maģistra studiju programmām, RSU 1. jūnijā sākusies un līdz 14. augustam norisināsies e-uzņemšana arī astoņās doktorantūras programmās: Farmācija, Juridiskās zinātnes, Komunikācijas kultūra un multimediji, Medicīna, Politikas zinātne, Psiholoģija, Socioloģija un Vadībzinātne. Šajās programmās dokumentu pieteikumu apstiprināšana notiks no 22. jūlija līdz 14. augustam.

Šo akadēmisko gadu RSU deviņās fakultātēs uzsāka 9100 studentu, no kuriem aptuveni 25% ir ārvalstu studenti, kas pārstāv vairāk nekā 50 pasaules valstis. Kā liecina KANTAR Latvijas augstskolu pētījuma rezultāti, RSU jau ceturto gadu pēc kārtas ir atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā. Dati rāda, ka gan sabiedrībā kopumā, gan jauniešu vidū RSU šogad ir saglabājusi un turpina vēl vairāk nostiprināt savas līderpozīcijas reputācijas novērtējuma ziņā, starp citām augstākās izglītības iestādēm izceļoties ar izglītības kvalitāti, sniegtajām praktiskajām zināšanām un prasmēm, kā arī diploma augsto novērtējumu darba tirgū. Šajā pavasarī, pārejot uz attālinātām studijām vēl pirms valstī tika izsludināta ārkārtas situācija, RSU jau pierādīja savu digitālo kapacitāti, studiju procesā plaši un raiti pielietojot Rietumeiropas universitātēs aprobētas IT platformas.

Plašāka informācija par studiju programmu saturu un uzņemšanas prasībām ir pieejama RSU mājaslapā www.rsu.lv.