Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiāle pirmdien, 22.februārī, no pulksten 14 līdz 16 rīko nākamo tiešsaistes semināru ciklā "Mana izvēle – medicīna". Šoreiz pasākuma temats ir "Melnā sērga – dopings", kas jauniešiem ļaus iedziļināties veselīga uztura principos, zināmākajos ēšanas traucējumos un veselības sporta jomā, tai skaitā muskuļu masas palielināšanas pamatprincipos. Semināru cikls veidots jauniešiem, kuri nākotnē sevi saredz kā veselības aprūpes jomas profesionāļus, taču šoreiz, ņemot vērā tēmu aktualitāti, īpaši aicināti pieteikties arī pedagogi.

Laikā, kad virtuālā pasaule ir kļuvusi par noteicošo ikdienas saziņā un informācijas iegūšanā, jaunieši ir īpaša grupa, kas, būdama nepieredzējusi un ļoti jūtīga auditorija, ir viegli ietekmējama un manipulējama. Tāpēc svarīgi ir pārrunāt un profesionāli izskaidrot dažādus ar uzturu saistītus paradumus ikdienā, tam papildus stimulējošu vielu lietošanas cēloņus un sekas, kā arī palīdzēt atpazīt valdošo kulta mārketingu. Sarunā piedalīsies RSU Sporta un uztura katedras studiju programmas Uzturs un Uzturzinātne vadītāja, diētas ārste Lolita Vija Neimane,   RSU Liepājas filiāles docētājas Līga Ēriksone, Dina Berloviene un RSU Liepājas filiāles studiju programmas Veselības sporta speciālists absolvents, fitnesa treneris Arturs Linde.

"Medicīna ir joma, kurā mēs gribam redzēt tos spožākos prātus, un RSU Liepājas filiāles mērķis ir atrast tos vidusskolu jauniešus, kuri patiešām interesējas par medicīnu un nopietni vēlas šajā jomā studēt nākotnē, tādēļ arī 2019. gadā uzsākts semināru cikls "Mana izvēle – medicīna"," stāsta filiāles pārstāve Laila Bethere. Pasākumu mērķauditorija ir vecāko klašu skolēni, kuri interesējas par medicīnu, veselības sportu, psiholoģiju  un vēlētos uzzināt ko vairāk. Kopš RSU Liepājas filiāle uzsākusi šo informatīvo ciklu, īstenota virkne semināru par tādām tēmām kā biomedicīna, ķirurga profesiju, savu prasmju, spēju un vērtību apzināšanu, stresa fizioloģiju un bioķīmiju un citiem jautājumiem.

Seminārs notiks Zoom platformā, un tam var pieteikties līdz 21.februārim, rakstot uz e-pastu laila.bethere@rsu.lv, norādot vārdu, uzvārdu, izglītības iestādi, klasi un kontaktinformāciju turpmākai saziņai. Dalība pasākumā – bez maksas.