Rallijā "Kurzeme" augusta beigās vissmagāk cietušo ukraiņu sportistu ar helikopteru plānots transportēt no Liepājas uz Rīgu. Sportista stāvoklis ir nosacīti stabilizējies, bet joprojām smags.

Viņu transportēs uz Rīgu, lai Stradiņa universitātes Stomatoloģijas klīnikā viņam veiktu nepieciešamās operācijas, aģentūru LETA informēja Liepājas Reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas virsārsts Ivars Krastiņš.

Viņš skaidroja, ka sportista stāvoklis pēdējā laikā ir nosacīti stabilizējies – tas joprojām ir smags, bet ne vairs tik smags kā pirmajās dienās pēc avārijas, kad sportista dzīvība bija apdraudēta un par viņa transportēšanu uz Rīgu operāciju veikšanai nevarēja būt runa. Bez smagās galvas traumas sportists guvis arī citus, proti, sejas kaulu un žokļa lūzumus, kas sākotnēji "atkāpās otrajā plānā". Tagad, kad sportista stāvoklis ir nosacīti stabilizējies, esot iespējams veikt nepieciešamās operācijas. Rallija braucējs joprojām atrodas mākslīgi izraisītā miegā un tiek mākslīgi elpināts.

Otrs rallijā cietušais ukraiņu sportists, kura gūtās traumas nebija tik smagas, ir pie samaņas un jau iepriekš pārvests no reanimācijas uz neiroloģijas nodaļu.

Kā ziņots, Latvijas autorallija čempionāta (LRČ) sestajā posmā – rallijā "Kurzeme" – smagā avārijā 29.augusta cietuši Ukrainas ekipāžas sportisti Jurijs Kočmars un Sergijs Kovals, aģentūrai LETA pastāstīja sacensību organizatoru pārstāvis Dzintars Hmieļevskis. Sportisti tika nogādāti slimnīcā.

"Braucēji ir guvuši traumas. Šis nav parasts sacīkšu negadījums, bet kopumā šajā gadījumā tā bija neveiksmīga apstākļu sakritība," iepriekš skaidroja Hmieļevskis.

Sacensību organizatoru pārstāvis uzsvēra, ka Ukrainas braucēju sagatavotā "Mitsubishi Lancer Evo IX" automašīna pilnībā atbildusi visām drošības prasībām, taču sportistiem "šausmīgi neesot paveicies". Abi sportisti guva smagas galvas traumas, bet smagāk cietušā sportista stāvokli mediķi sākotnēji raksturoja kā ļoti kritisku.