Klātesot arī domes un pašvaldības policijas vadībai, piektdien SIA "Skandi Motors" Liepājas filiālē notika pašvaldības policijas pirmo elektromobiļu "Nissan e-NV200" prezentācija.

Kā jau informējām, iegādātie elektromobiļi ir pārbūvēti atbilstoši pašvaldības policijas vajadzībām, tajos izveidots aizturēto nodalījums, automašīnas ir trafarētas un tajās uzstādīta bākuguņu un video kontroles sistēma. Automašīnas arī aprīkotas ar datortehniku, kas dod iespēju pārbaudīt personas datus notikuma vietā (nesazinoties ar dežurantu).

Iepirkuma summa ir 105 240,96 eiro, no kuras 55 500,00 ir Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējums un 49 740,96 pašvaldības līdzfinansējums.

"Elektromobiļu plānotais gada nobraukums ir 45 000 km. Summējot elektromobiļu iegādes cenu, ko samaksā pašvaldība, un ekspluatācijas izmaksas piecu gadu laikā, salīdzinot elektromobili ar "VW Caddy" (esošās Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas automašīnas ar dīzeļdzinēju), ietaupījums ir aptuveni 16 000 eiro uz vienu tehnikas vienību vai 48 000 eiro par trīs tehnikas vienībām. Tas nozīmē, ka elektromobilis ir laba investīcija pie nosacījuma, ka tiek nodrošināts liels gada nobraukums nelielos attālumos un ir pieejams KPFI līdzfinansējums.

Ar vienu uzlādi "Nissan e-NV200" spēj nobraukt 170 kilometrus, bet pati standarta uzlāde aizņem 4 stundas, informē pašvaldības policijas preses pārstāvis Kaspars Vārpiņš.