Svinīgā atmosfērā, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, tika godināti pasaulē prestižās balvas "TOYP” jeb "Ten Outstanding Young Persons” 2018.gada laureāti.

Tie ir Latvijas 10 jauni un izcili cilvēki vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri ir sasnieguši izcilus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā un veicinājuši pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā, informē sabiedrisko attiecību konsultante Rūta Grikmane.

Šogad apbalvojumus saņēma arī liepājnieks Artis Daugins – uzņēmējs, elektrokartingu uzņēmuma "Blue Shock Race” radītājs. Vēl sumināti tika Andris Šutka – zinātnieks, Rīgas Tehniskās universitātes Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadītājs, Mairis Briedis – pasaulslavenais profesinālais bokseris, Dana Reizniece–Ozola – politiķe, šaha lielmeistare, Latvijas Republikas Finanšu ministre, Jūlija Grinberga – Augstākā līmeņa profesionāla menedžere, SIA "Citrus Solutions” valdes priekšsēdētāja, Madara Ūlande – sociālās uzņēmējdarbības eksperte un Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja, Mārtiņš Zemītis – brīvprātīgais mentors un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks, Olga Kazaka – sabiedrisko attiecību eksperte un SIA "A. W. Olsen & Partners” partnere, Viesturs Ķerus – ornitologs un Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs un Vladislavs Lakše – sporta mākslinieks.

Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra: "Esam pulcējušies, lai īpaši godinātu izcilus jaunus cilvēkus, kuri ar savu darbu ir sasnieguši ļoti augstus rezultātus. Ikviens no balvas saņēmējiem ir pierādījis, ka, izvirzot mērķi un neatlaidīgi strādājot, to var sasniegt. Šie sasniegumi motivē un panākumi iedrošina citus piepildīt savus sapņus un paveikt to, kas šķiet neiespējams”. Noslēgumā Valsts prezidents novēlēja visiem atrast iespējas īstenot savas ieceres, nevis meklēt attaisnojumus, kāpēc to nevar izdarīt, jo kā saka sens teiciens "tie, kas gribēs, – atradīs iespēju, bet tie, kas negribēs – attaisnojumu!”

Starptautisko izglītojošo projektu "TOYP” Latvijā kopš 2014. gada rīko starptautiskā jauno līderu un uzņēmēju organizācija JCI Latvija sadarbībā ar Latvijas lielāko uzņēmēju biedrību Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK).