Latvijas burātājs Jānis Preiss, kurš pirmdienas rītā no Liepājas ar vējdēli devās uz Gotlandes salu Zviedrijā, ir sasniedzis galamērķi, aģentūrai LETA apstiprināja Preisa pārstāve Aija Ansone.

Viņa norāda, ka kopā ceļā aizvadītas 11 stundas. Lai gan no Liepājas līdz Gotlandei ir 180 kilometri, tomēr attālums, ko veicis Preiss, ir lēšams no 330 līdz 350 kilometriem.

Ansone atzīmē, ka tas skaidrojams ar to, ka Preisam jūrā nācies pārvietoties "zigzagā", jo tieši pa vējam nebija iespējams burāt.

Burātājam ir reizē liels nogurums un arī gandarījums par paveikto. Preisam šis bija trešais mēģinājums sasniegt izvirzīto mērķi. Kopumā laiks bijis saulains, vējš – mērens.

Kā ziņots, šorīt pulksten 7.22 Preiss sāka šķērsot Baltijas jūru ar vējdēli no Liepājas uz Gotlandes salu Zviedrijā, aģentūrai LETA vēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Voronkova.

Līdz šim nevienam Latvijas burātājam šāds maršruts nebija izdevies. Arī Preisam šis bija trešais mēģinājums sasniegt mērķi.

Sportistam līdzās šo ceļu veica kuģis ar pavadošo komandu.

Ceļā līdzi bija devusies arī filmēšanas komanda, kas iemūžināja sportista centienus pilnveidot savu sen loloto sapni par Baltijas jūras pārvarēšanu. Ar zīmola "Everest" atbalstu studija "Platformafilm" par Preisu un šo braucienu veidos dokumentālo filmu "Sasniegsim augstākās virsotnes".

Iepriekš šķērsot Baltijas jūru Preiss mēģināja 2010.gada augustā, kad viņam izdevās pieveikt divas trešdaļas no iecerētās distances. Toreiz, vējam pastiprinoties līdz 25 metriem sekundē un viļņiem sasniedzot piecu metru augstumu, drošības apsvērumu dēļ brauciens tika pārtraukts.

Preiss ir vairākkārtējs Latvijas, Eiropas un pasaules čempions vindsērfingā.