Lai svētku laikā pasargātu sevi no liekām problēmām, Valsts policija aicina atcerēties dažas vienkāršas lietas, kas palīdzēs novērst nepatīkamus starpgadījumus.

Pirmais un galvenais nosacījums – nesēdieties pie automašīnas, motocikla vai velosipēda stūres alkohola reibumā, kā arī neļaujiet to darīt saviem draugiem. Īpaši pieskatiet jauniešus, kuri bieži sevi cenšas apliecināt ar pārgalvību.

Sēžoties automašīnā, noteikti piesprādzējieties un piesprādzējiet bērnus (arī tad, ja jābrauc tikai neliels attālums). Šīs elementārās drošības noteikumu prasības avārijas gadījumā var pasargāt Jūsu un Jums mīļu cilvēku veselību un dzīvību.

Lai arī Līgo nakts tiek uzskatīta par gaišāko gada nakti, neaizmirstiet par atstarotājiem! Tas dod iespēju līdz pat astoņām reizēm palielināt iespēju tumsā pamanīt velosipēdistu vai gājēju.

Izbrauciet laikus! Rēķinieties ar sastrēgumiem uz ielām, jo ne tikai Jūs, bet arī daudzi citi uz svinību vietu dosies ar automašīnu, līdz ar to satiksmes uz ceļiem kļūst intensīvāka. Jāatceras arī, ka daudzviet notiek ceļu remonts.

Ja brauciena laikā Jūs pat vairākas reizes apturēs ceļu policijas inspektori, esiet iecietīgi un saprotoši, jo tas tikai mūsu kopējās drošības labad. Atcerieties, ka arī šogad policijas darbinieki pastiprināti strādās, lai  samazinātu ceļu satiksmes negadījumos cietušo un bojā gājušo skaitu, kā arī  sodītu to automašīnu vadītājus, kas pie stūres sēdušies reibumā vai aizmirsuši piesprādzēties. Īpašu uzmanību ceļu policijas darbinieki pievērsīs ne vien republikas maģistrālajiem ceļiem, bet arī vietējas nozīmes ceļiem, kā arī  vietām, kur tiek organizēti dažādi pasākumi.   

Braucot svinēt svētkus ārpus savas dzīves vietas, neaizmirstiet par dzīvokļa drošību. Izejot no mājas, pārbaudiet vai laicīgi izņemta korespondence, noslēgta gāzes padeve, atvienotas elektroierīces, cieši aizvērti logi un visbeidzot – aizslēgtas durvis, kā arī ieslēgta signalizācija (ja tāda ir).

Braucot prom, uzrunājiet uzticamus kaimiņus, kuri šajās svētku dienās paliks mājās, un vienojieties, lai viņi pievērš uzmanību arī Jūsu mājoklim!  
Atstājiet kaimiņiem savu tālruņa numuru, kā arī atgādiniet policijas tālruņa numurus: 110 vai 112, zvanot no mobilā tālruņa.

Uzmanieties sabiedriskās vietās, kur pulcējas liels skaits cilvēku. Turiet drošībā naudas maku, mājokļa un īpaši automašīnas atslēgas, jo drūzma, kas veidojas veikalos un tirgos pirmssvētku dienās, ir ļoti labvēlīga kabatas zagļu noziedzīgo nodomu īstenošanai!

Arī svinību vietās nepiemirstiet par drošību – esiet piesardzīgi ar uguni un ūdeni, uzmanieties lietojot pirotehniku, sargājiet savas mantas un uzmaniet savus nepilngadīgos bērnus. Iemāciet viņus nebaidīties gadījumā, ja tie noklīst no vecākiem, bet lūgt palīdzību policijai, apsardzei vai pasākuma organizētājiem un prast nosaukt savu un Jūsu vārdu un uzvārdu, un kontaktinformāciju (piemēram, Jūsu tālruņa numuru).

Valsts policijas darbinieki visiem Latvijas iedzīvotājiem vēl drošus un jaukus Līgo svētkus!