Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 120 gadiem Liepājā dzimusi izcilā aktrise Anta Klints. Karjeru viņa sāka mūsu pilsētā, bet turpināja Rīgā.

Aktrise Klints Anta (Antiņš; Anna Emīlija Jekste; precējusies Amtmane, Pamiljone) dzimusi 1893.gada 1.oktobrī Liepājā. Pusbrālis A.Jekste. Bijusi precējusies ar A.Amtmani –Briedīti. Mācījusies meiteņu skolā un grāmatvedības kursos Liepājā. No 1912. līdz 1915.gadam aktrise Liepājas Latviešu teātrī, muzikālos uzvedumos izvirzījās galvenajās lomās un pieņēma skatuves vārdu Klints. No 1915. līdz 1918.gadam Pēterburgas Jaunajā Latviešu teātrī. No 1919. līdz 1970.gadam – Nacionālajā teātrī ar pārtraukumu (1921.–1924.), kad spēlēja Dailes teātrī. Radījusi neaizmirstamu tēlu galeriju latviešu rakstnieku lugās.

A.Klints: “Ja es uz skatuves lomā aizstāvu to ideju, kuras dēļ autors ir rakstījis lugu, tad man tas jādara ar lielu pārliecību, citādi man neticēs, jebšu sacīs, ka esmu slikta aktrise.”  J.Lejiņš: Kā aktrise Anta Klints bija viena no retajām, kas mīlēja uz skatuves intonāciju. Ar dzirdīgu ausi viņa klausījās cilvēku valodās un uzlasīja pašu īpatnējāko, krāsaināko viņu izteiksmē. Dažbrīd likās, ka viņa visu izrādes smalkumu koncentrē uz izrunu. Antas Klints valoda bij tik bagāta balss modulācijām – no viszemākiem toņiem līdz augstākiem, –  ka prieks bij klausīties." 1950.gadā piešķirts Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieces goda nosaukums. Apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni. Padomju laikā saņēmusi Ļeņina ordeni un Darba Sarkanā karoga ordeni. 1968.gadā – Bertas Rūmnieces balva. Jekstu dzimtas māja atrodas Liepājā, Krišjāņa Valdemāra ielā 51. Vecliepājā Antas Klints vārdā ir nosaukta iela.

Mirusi 1970.gada 27.februārī Rīgā. Apbedīta 1. Meža kapos, kur uzsliets tēlnieces Artas Dumpes veidots granīta piemineklis.