Šo sestdien, 12.augustā, Liepājā pirmo reizi jauniešu ielu kultūras un sporta kustības "Ghetto Games" vēsturē tiks aizvadīts ielu futbola 3 pret 3 turnīrs "Ghetto Football".

Vienīgais atsevišķais "Ghetto Games" futbola turnīrs Kurzemē tiek organizēts ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes atbalstu.

Šogad Liepājā Starptautiskajā Jaunatnes dienā, 12. augustā, tiks apvienoti trīs jauniešiem nozīmīgi vasaras notikumi: Jauniešu festivāls, ko organizē Liepājas pilsētas pašvaldība un Liepājas "Jauniešu Māja", sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju ar mērķi pulcēt jauniešus no dažādajiem jauniešu centriem visā Latvijā, "Jauniešu galvaspilsētas 2018" paziņošana, kā arī šīs vasaras noslēdzošais "Ghetto Football" ielu futbola 3 pret 3 reģionālais turnīrs.

"Ghetto Football" turnīra laikā Liepājā (adrese: koncertzāles "Lielais Dzintars" stāvlaukumā, Jūras ielā 16), kura sākums ir pulksten 14, ir paredzētas ielu futbola sacensības, kurās spēlētāji startēs komandās 3 pret 3, dalībnieki aicināti reģistrēties trīs vecuma grupās: U13, U16 un 17+. Reģistrācijas sākums pulksten 13.

"Liepājas "Ghetto Football" turnīrs tiks organizēts, kā futbola festivāls, kur aktivitātes ir sarūpētas kā turnīra apmeklētājiem, tā dalībniekiem," komentē "Ghetto Football" vadītājs Antons Semeņaks. "Ikvienam interesentam būs iespēja uz spēļu konsolēm "Sony Playstation 4" uzspēlēt aizraujošo "FIFA 17", piedalīties galda futbola turnīrā, kā arī izmēģināt jaunās Ricberry futbola atrakcijas "Foot Pool" jeb biljards ar futbola bumbām un "Foot Darts", kurā ar īpaši atrakcijai paredzētu bumbu tiek sperts pa septiņus metrus augstu, piepūšamu šautriņu dēli. "Foot Darts" atrakcija ir arīdzan lieliski piemērota profesionāliem sportistiem, precizitātes trenēšanai un attīstīšanai."

Turnīra laikā "Bites" teltī būs brīvi pieejami ātrās uzlādes lādētāji gan "Android", gan "iPhone" viedtālruņiem, darbosies bezvadu interneta zona, un, kamēr lādējas telefons, pasākuma apmeklētāji paši varēs "uzlādēties" ar veselīgiem našķiem, kā arī uzspēlēt kādu virtuālu vai galda spēli.

Paralēli "Ghetto Football" jauniešu festivāla ietvaros būs iespēja piedalīties jauniešu organizāciju sagatavotās aktivitātēs un dažādās darbnīcās, kā arī izbraukt ar Wild Wheel dēļiem un ekstravagantiem biedrības "Radi Vidi Pats" ērmriteņiem. Ikviens aicināts izbaudīt hip-hop dejotāju un BMX frīstaila šovus, piedalīties ielu vingrotāju "Workout Generation" konkursos, izmēģināt Laser tag spēli, tāpat arī izmēģināt savu spēkus dažādās spēlēs un citos izaicinājumos. Visas dienas garumā būs iespēja apmeklēt paplašinātās realitātes izstādi "Mans pilsētas portrets".

Festivāla vakara daļu ap pulksten 19 iesāks holi krāsu, BMX, hip-hop deju mega šovs. Savukārt, vēlāk skatuvi savās rokās pārņems jauniešu grupas, kas iesildīs skatītājus pirms Artūra Skuteļa un Tvērumi, kā arī "All Day Long" koncertus.

"Ghetto Games" un Labklājības ministrija īpaši iedrošina un aicina "Ghetto Football" turnīrā piedalīties arī meitenes. Ar "Ghetto Football" sacensību nolikumu var iepazīties "Ghetto Games" mājaslapā http://ej.uz/GhettoFootballLiepaja.

"Ghetto Games" ir lielākā ielu sporta un ielu kultūras kustība Austrumeiropā, kuras mērķis ir attīstīt cilvēkus fiziski un morāli. "Ghetto Games" pulcē ap 12 000 unikālo dalībnieku ik gadu un vairāk nekā 200 000 skatītājus savos pasākumos un aktivitātēs. Tā ir platforma savu spēju pilnveidošanā neatkarīgi no izcelsmes, sociālās grupas, tautības, rases un politiskās pārliecības. Jauniešu veidotais saturs "Ghetto TV" sasniedz miljoniem skatītāju internetā un pasaules mediju vidē. Kustības pamatvērtības ir mīlestība, draudzība un līdzcietība.

Atbalsta: Liepājas dome, Lampa.lv, "Nike", "Ricberry", "Transspeed", "Sportland", Latvijas Futbola federācija, "Latvijas Universitāte", "Maxima", "Ķekavas vistas", "Latvijas Nafta", Rīgas Brīvosta, "Būvniecības ABC", "Mangaļi", "Blue Shock Race’’ kartingu un dronu halle, A/S "Liepājas Papīrs", SIA "Liepājas Darbnīca", "Escape Room Kambaris", IK "Quest house", "Dzintara boulings", "Čili pica", "Hotel Liepaja Economy", SIA "OviWatch", "Tālruņi ar odziņu" "Wildweel", #BeActive, mobilo sakaru operators BITE.

"Ghetto Games" projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Tiesība, vienlīdzība un pilsonība" un Labklājības ministrija.

Jauniešu festivāls tiek rīkots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam finansējuma ietvaros sadarbībā ar Liepāju – Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2017.