Šonedēļ bijis pirmais gadījums, kad atbildīgās iestādes izmantoja lietotni "Apturi Covid" kāda saslimušā kontaktpersonu identificēšanā un apziņošanā, šorīt LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, ziņo LETA.

Perevoščikovs atkārtoti aicināja iedzīvotājus aktīvāk izmantot lietotni, īpaši dodoties sabiedrībā, vienlaikus atgādinot, ka masu pasākumi un to apmeklēšana rada papildus riskus slimībai izplatīties.

Savukārt iebraucēju anketas SPKC izmantot līdz šim nav nācies. Centra pārstāvis gan uzsvēra, ka svarīgākais anketēšanā ir policijai iegūt datus par personām, kas iebraukušas no "Covid-19" augsta riska valstīm un kurām jāievēro pašizolācija.

Centra speciālists atzīmēja, ka katrs piektais "Covid-19" saslimšanas gadījums Latvijā tiek ievests, un nepatīkamākais, ka šie cilvēki mēdz aplipināt ne vien savu ģimeni, bet arī draugus. Labā ziņa gan esot tā, ka infekcijas izplatīšanās pašlaik ir izsekojama un nenotiek nekontrolēti.

Pēc Perevoščikova vārdiem, kopumā cīņā ar "Covid-19" vērojamas gan sliktas, gan labas ziņas. Sliktās ziņas ir tās, ka aizvadītajā nedēļā saslimstība ar "Covid-19" pasaulē bija visaugstākā kopš pandēmijas sākuma, bet Eiropā tā pieauga par 20%. Tikmēr Latvijā saslimstības rādītāji esot stabili zemi un pagaidām "esam izgājuši ar minimāliem zaudējumiem", stāstīja speciālists.