Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) parakstījis rīkojumu, kas paredz pirmdien, 12.aprīlī, pret "Covid–19" sākt vakcinēt pirmsskolu, speciālās un vispārējās izglītības iestāžu pedagogus un darbiniekus, kas strādā klātienē, mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja ministrs, ziņo LETA.

Vienlaikus Pavļuts aicina pedagogus pieteikties vakcinācijai pa tālruni 8989 vai "manavakcina.lv".

Saskaņā ar ceturtdienas valdības sēdē demonstrēto Veselības ministrijas prezentāciju, pārējo pedagogu un izglītības iestāžu darbinieku vakcinācija pret "Covid-19" varētu sākties no 3.maija.

Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija sūta Nacionālajam veselības dienestam informāciju, kas iekļauj sarakstu ar visām personām, kas atbilst prioritārai grupai. Kā tiek atzīmēts prezentācijā, saraksti neapliecina vēlmi vakcinēties – tikai atbilstību prioritārai grupai.

Plānots, ka vakcinācijai pieteikušies izglītības iestādes darbinieki saņems īsziņas un e–pastus par plānoto vakcināciju. Kolektīvu pieteikšanās savukārt tikšot sākta aprīļa otrajā pusē līdz ar "ViVaT" vakcinēšanās sistēmas ieviešanu. Paredzēts, ka izglītības iestādes veidos sarakstu ar vismaz 25 personām, kas ir izteikušas vēlmi vakcinēties, un vienosies ar vakcinētāju par kolektīva vakcināciju kādā no ārstniecības iestādēm vai liela mēroga centriem, vai par izbraukuma vakcināciju izglītības iestādes telpās.

Jau ziņots, ka, analizējot pedagogu gatavību vakcinēties un salīdzinot datus janvāra sākumā un martā, secināts, ka Latvijā 83% aptaujāto skolu un pirmsskolu pieaudzis to pedagogu skaits, kuri ir gatavi vakcinēties, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības apkopotie dati.

Biedrība norādīja, ka ir virkne skolu, kurās vakcinēties gatavo skolotāju skaits ir divkāršojies un trīskāršojies.

Piektdien seminārā par pedagogu vakcināciju Veselības ministrijas Vakcinācijas procesa koordinācijas speciāliste Dita Čudare stāstīja, ka šobrīd vakcinācijai pret "Covid-19" pieteikušies apmēram 14 000 pedagogu un skolu darbinieku.

Tāpat Čudare pavēstīja, ka gadījumā, ja izglītības iestāde nevarēs nodrošināt 25 skolu darbiniekus vakcinācijai, būs iespēja sadarboties ar pašvaldību vai citām pašvaldības izglītības iestādēm, lai nodrošinātu minimālo personu skaitu.