Vides un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi katrā lielajā pilsētā un novadu centrā ierīkot vienoto klientu pieņemšanas centru, arī Liepājā.

Pilsētas attīstības komitejas sēdē ceturtdien, 2.jūlijā, deputāti uzklausīja, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Pašvaldību departamenta direktoru Aivaru Draudiņu, kurš iepazīstināja ar ministrijā izstrādāto "vienas pieturas aģentūras" ideju.

Kā sacīja Draudiņš, Rīgā viens šāds centrs jau funkcionē, un "visi ir apmierināti".

Ministrija iecerējusi līdz 2020.gadam, sākot ar šo gadu, 89 novadu centros, 21 reģionālās nozīmes centrā un 9 nacionālās nozīmes attīstības centros (lielajās pilsētās) izveidot virknei valsts iestāžu, kā arī pašvaldības iestādēm vienotu apmeklētāju pieņemšanas centru. Tajā savus klientus varētu pieņemt virkne tagad dažādās vietās esošu valsts iestāžu apmeklētāju apkalpošanas speciālisti: NVA, PMLP, UR, VID, VSAA, VZD, LAD.

Liepājā pašvaldība šā centra ierīkošanai piedāvā tās īpašumā esošo visai nolaisto ēku Peldu ielā 5, kur šobrīd atrodas arī "Liepājas autostāvvietu" kantoris. Līdz ar to ēku varētu sakārtot. Lai gan centru ierīkošana lielajās pilsētās paredzēta kā otrais solis, pašvaldība cer, ka Liepājā vienoto klientu pieņemšanas centru varētu izveidot līdz 2018.gadam.