Ceturtdien, 15. oktobrī Liepājas domes deputāti vienbalsīgi nobalsoja par pedagoģijas zinātņu doktora Pāvela Jura apstiprināšanu Liepājas 7. vidusskolas direktora amatā ar 16. novembri.


Kā deputātus informēja domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis, komisija Pāvelu Juru atzinusi par piemērotāko no trim kandidātiem. Deputāti uzdeva kandidātam daudz jautājumu – par to, vai viņš gatavs ko mainīt šajā izglītības iestādē, vai plāno izmaiņas skolas administrācijā, vai sola atjaunot skolas sporta laukumu, kurš ir "šausmīgā stāvoklī" (Ludmila Rjazanova), vai ir bijusi kāda saistība ar 7. vidusskolu iepriekš.


Jurs atbildēja, ka negrasās neko mainīt mainīšanas pēc, taču ir gatavs pārmaiņām, ja tās ir pamatotas. Kā attīstības stūrakmeņus Jurs minēja izglītības rezultātus, kuru sasniegšanai ir jāpilnveido un jālieto latviešu valoda, ka arī skolēnu skaitu. Jurs nenoliedza, ka ir jāsakārto sporta laukums, norādot, ka tas ir "dialoga ar domes izpildvaru un lēmējvaru" jautājums. Par izmaiņām skolas administrācijā Jurs nebija gatavs runāt, sakot, ka "nāks laiks, nāks padoms". Pašam iepriekš ar 7. vidusskolu bijusi saskarsme tikai 2008. gadā, kad kā students bijis praksē šajā vidusskolā.


Jurs šobrīd ir akadēmiskā maģistra līmeņa studiju programmas "Izglītības zinātnes" direktors Liepājas Universitātē, kā arī pētnieks Liepājas Universitātes Izglītības zinātņu institūtā.

Iepriekš strādājis par asociēto profesoru Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātē; Latvijas un pasaules vēstures, politikas un tiesību skolotāju Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolā; filosofijas, kulturoloģijas, ekonomikas skolotāju Liepājas 12.vidusskolā, kā arī direktors Liepājas Jaunatnes centrā.


Sabiedriskā kārtā Jurs ir Liepājas Universitātes senators, Liepājas Universitātes Promocijas padomes "Izglītības zinātnes" loceklis, pilsētas domes Izglītības komisijas loceklis, kā arī  Zemessardzes 44.kājnieku bataljona zemessargs.

Deputāti vēlēja veiksmi Pāvelam Juram jaunajā darbā, bet deputāte Gaļina Skorobogatova piebilda, ka ir pārliecināta: Jurs ir labākā kandidatūra skolas direktora amatam.


Liepājas dome 2020. gada 17. augustā izsludināja atklātu konkursu uz Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas 7. vidusskola" direktora amatu.

Līdzšinējā skolas direktore Inese Ferstere darba attiecības beidz saistībā ar došanos pensijā.