Liepājas 399. dzimšanas dienas ietvaros organizētā pastaiga "Izgaismotā Liepāja" šogad norisināsies četrus vakarus – 15., 16., 17. un 18. martā – no pulksten 19 līdz 23. Šī gada vadmotīvs ir "Jaunatklāj vietējo!" – tā būs iespēja nedaudz novirzīties no ierastā maršruta un ieraudzīt savu pilsētu no cita skata punkta, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas pārstāve Zita Lazdāne.

Arī šogad gaismas objektus veidos zināmi un atzīti gaismas, video mākslinieki no visas Latvijas, kā arī objektu realizācijā tiks iesaistīti pieredzējuši tehniskā aprīkojuma nodrošinājuma uzņēmumi.

Šī gada izgaismotās pastaigas vadmotīvs, par kuru reflektēs gaismu un video mākslinieki, ir Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 viena no tematiskajām līnijām – "Jaunatklāj vietējo!". Pastaigā "Izgaismotā Liepāja" būs apskatāmi aptuveni 20 gaismas objekti. Plašāka informācija par maršrutu un apskates objektiem sekos.

Liepājas dzimšanas dienas vakarā, 18. martā, pulksten 19, koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies ikgadējā "Goda un gada liepājnieks" apbalvošanas ceremonija, kuras laikā par īpašiem nopelniem pērnā gadā sveiks 15 liepājniekus, bet par sasniegumiem mūžā garumā godinās vienu Goda liepājnieku.

Uz īpašu Liepājas dzimšanas dienas desertu aicinās arī vairākas Liepājas kafejnīcas un restorāni – beķereja "Roma", kafejnīcas "Sakta", "Panna", "Valhalla Wine & Coffee", "Vējš Cafe", vīna bārs/restorāns "Čello", restorāni "Hoijeres krogs", "Kapteinis", "Maestro Design Hotel & Restaurant", "MO Liepāja", "Oskars", "Parka Paviljons", "Piano", "Tik un tā" un burgernīca "Pasta burgers".

Tāpat paredzētas arī bezmaksas gida ekskursijas pa pilsētu:


piektdiena, 15. marts pulksten 19.00 – 21.00 – gidi latviešu valodā;
sestdiena, 16. marts pulksten 19.00 – 21.00 – gidi latviešu valodā, gids angļu valodā;
svētdiena, 17. marts pulksten 19.00 – 21.00 – gids latviešu valodā;
pirmdiena, 18. marts pulksten 19.00 – 21.00 – gids latviešu valodā.