Lielākajā daļā no 29 Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajām nodaļām ir būtiski samazinājušas rindas uz personu apliecinošu dokumentu – pases un personas apliecības jeb eID kartes – noformēšanu un saņemšanu un pakalpojums ir brīvi un ātri pieejams rindas kārtībā, neveicot iepriekšēju pierakstu, informē PMLP Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments.

Pārvalde atgādina, ka visās 29 nodaļās pakalpojums tiek sniegts katru darba dienu. Primāri tas notiek rindas kārtībā, proti, nav jāveic iepriekšējs pieraksts, lai saņemtu pakalpojumu, – lai noformētu un saņemtu dokumentus, iedzīvotāji var vienkārši doties uz jebkuru Pārvaldes nodaļu. Iepriekšējs pieraksts ir būtiski samazināts ar mērķi apkalpot klientus galvenokārt rindas kārtībā. Tas Pārvaldei ļauj apkalpot par 25 % vairāk klientu, nekā sniedzot pakalpojumu tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

"Nākamā gada pavasarī un vasarā daudzi Latvijas iedzīvotāji apmeklēs Pārvaldi, lai noformētu jaunus dokumentus. Aicinu klientus neatlikt dokumentu noformēšanu uz pēdējo brīdi un doties uz Pārvaldi jau tagad," uzsver Pārvaldes priekšniece Maira Roze.

Lai padarītu pakalpojumu klientiem ērtāku, 25 nodaļās ieviesta iespēja iestāties rindā attālināti, izmantojot Qticket mobilo lietotni. Tas ļauj klientiem taupīt un plānot laiku – var iestāties rindā, vēl esot mājās vai darba vietā, un doties uz nodaļu saņemt pakalpojumu tikai tad, kad lietotnē pieejamā informācija liecina par pakalpojuma saņemšanas laika tuvošanos.

Svarīgi pievērst uzmanību tam, ka iestāties rindā attālināti var konkrētā dienā un konkrētā nodaļā 30 minūtes pēc nodaļas atvēršanas un 30 minūtes pirms nodaļas slēgšanas.

Publicitātes video par savlaicīgu dokumentu nomaiņu pieejams šeit: