Par godu Liepājas dzimšanas dienai Jūras spēku flotile liepājniekiem un viesiem sagatvojuši īpašu dāvanu. Apskatei tiks atvērti divi karakuģi A53 "Virsaitis" un M08 "Rūsiņš".

Karakuģi atrodas 84.piestātnē un viesus tie gaidīs sestdien, 16.martā no pulksten 10 līdz 14.


Citi Liepājas 388. dzimšanas dienas pasākumi

Tematiska izstāde un stāstījums "Liepāja plānos un kartēs”
15. martā pulksten 15 Liepājas CZB Vispārīgo zinātņu lasītavā notiks pasākums, kurā piedalīsies Liepājas vēsturnieks Jānis Gintners ar stāstījumu par Liepāju dažādās kartēs. Izstādē izstādītas kartes no Liepājas CZB un muzeja fondiem.

Literatūras izstāde "Liepāja un liepājnieki grāmatu lappusēs"
No 16. līdz 23. martam Liepājas CZB filiālbibliotēka "Zaļā Birzs” ikviens aicināts apskatīt izstādi, kas veidota sadarbībā ar "Jumavas” grāmatnīcu. Pie izstādē izvietotajām grāmatām būs norāde, kur šīs grāmatas var iegādāties, kā arī to cenas.

Lielkoncerts "Liepāja svin!”
16. martā pulksten 19 Liepājas Olimpiskā centra arēnā trešo gadu pēc kārtas notiks lielkoncerts "Liepāja svin”, ko organizē Rietumu Radio. Pilsētas svētku lielkoncerts vienuviet apvienos Latvijas talantīgākos mūziķus. Lielkoncertā uzstāsies "Turaidas Roze”, Ivo Fomins, grupa "The Hobos” un duets "Musiqq”.

Koncertprogramma "Zelta dziesmas”
16. martā pulksten 14 Liepājas Olimpiskā centra arēnā uz skatuves kāps tautā populāras un iemīļotas grupas, kā "Dakota", "Klaidonis" un "Sestā Jūdze". Koncertprogrammā "Zelta dziesmas" skanēs mūzika dažādiem dvēseles noskaņojumiem.

Liepājas muzeja krājuma izstāde "Liepāja un liepājnieki"
Liepājas muzejs pilsētas svētku programmai piedāvā Liepājas muzeja krājuma izstādi "Liepāja un liepājnieki”, kas rāda fotogrāfijas no pagājušā gadsimta četrdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām, izstādi papildinās padomju laikos Liepājā ražotās produkcijas paraugi.
Izstāde skatāma no 7. marta līdz 28. aprīlim Liepājas muzejā "Liepāja okupāciju režīmos” K. Ukstiņa ielā 7/9. Ieeja bez maksas. Izstādes atklāšana 7. martā pulksten 16.

Filma “Sapņu komanda 1935”
Atsaucoties uz liepājnieku labajām atsauksmēm un izrādīto interesi, Liepājas Olimpiskais centrs piedāvā liepājniekiem pilsētas 388.dzimšanas dienas ietvaros jaunās latviešu spēlfilmas “Sapņu komanda 1935” papildus seansus, kas LOC Rožu zālē norisināsies š.g. 17.martā pulksten 16 un 19.

"Liepāja – vārdu un tēlu mozaīkās"
No 5. marta līdz 2. aprīlim Liepājas CZB abonementā apskatāma tematiskā literatūras izstāde veltīta Liepājas dzimšanas dienai. Izstāde iepazīstina ar literātiem, kuri savos darbos atspoguļo Liepājas daudzveidību.

"Audio/video ieraksti par Liepāju un liepājniekiem”
No 7. marta līdz 2. aprīlim Liepājas CZB fonotēkā apskatāma tematiskā izstāde piedāvā materiālus – CD un DVD par Liepāju, Liepājas mūziķiem, dzejniekiem un citām personībām.

"Mana mīļā Liepāja”
No 1. Līdz 28. Martam Liepājas CZB filiāle bērnu bibliotēka "Vecliepājas Rūķis” piedāvā apskatīt tematisku literatūras izstādi par Liepājas arhitektūru – par Liepāju. kādu redzam, saprotam, pieņemam un mīlam.

"Daudz laimes Liepājas 388. dzimšanas dienā!”
No 1. līdz 31. martam Liepājas CZB filiāle bibliotēka "Varavīksne” tematiskā literatūras izstāde piedāvā materiālus par Liepājas pilsētas vēsturi.

Rotary klubs piedāvā. "Mirdzi, Liepāja, skaņās"
21. martā pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā izskanēs Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas veltījums Liepājai dzimšanas dienā.
Koncertā piedalīsies Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas muzikālie kolektīvi. simfoniskais orķestris (diriģents Dzintars Jurgelaitis), meiteņu koris, solisti un instrumentālā grupa (diriģents Andris Kontauts), pūtēju orķestris (diriģents Valerijs Šestilovskis) un zēnu koris (diriģente Ilze Balode).
Ieeja ar Rotary kluba aicinājumiem.

Topošie mākslas maģistri sveic Liepāju dzimšanas dienā
Kā dāvana Liepājas pilsētai dzimšanas dienā no 15. līdz 29. martam Liepājas Domes 2. stāva foajē būs aplūkojama Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes augstākā līmeņa studiju programmas "Māksla” 1. kursa studentu kopizstāde “6”.
Izstādē apskatāma Kristīnes Beķeres–Brīvkalnes, Līvas Blumfeldes, Naura Dobeļa, Jekaterinas Karpovas, Agneses Matisones un Ritas Nikiforovas darbu izlase.
Izstādes nosaukums “6” sevī ietver noturību un drošību, jo kursā studē seši studenti, kas viens otru atbalsta, līdzsvaro un veido nepārraujamu radošo ķēdi. Katrs no studentiem ir tik atšķirīgs un tomēr vienots ar pārējiem šajā studēšanas posmā. Kā lasāms dažādos materiālos, skaitlis “6” simbolizē līdzsvaru, mīlestību un veiksmi.

"Fotasts” foto izstāde "Vējos"
14. martā pulksten 18.30 kafejnīcā "Darbnīca” tiks atklāta izstāde, kuras dalībnieki ir fotostudijas "Fotasts” dalībnieki – Daina Ģībiete, Līga Bora, Beate Sveile, Līga Evaldsone, Vineta Jaunzeme, Laila Dūne, Agris Klestrovs, Jānis Vecbrālis un citi.
Izstāde būs apskatāma līdz 18. aprīlim.
Izstādē tiks izstādīti darbi, kas radušies Liepājā, iedvesmojoties no vējiem, kas pilsētā valda. Tās būs pilsētas ainiņas, akti, portreti un protams, osta.

Plašāk par kultūras notikumiem Liepājas dzimšanas dienas mēnesī atradīsiet mājas lapas www.liepajaskultura.lv kalendārā.