PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" jauniešu tautas deju kolektīvs "Odziņa" no 14. līdz 19. septembrim piedalījās festivālā "Sožski karagod", kas norisinājās Baltkrievijas pilsētā Gomeļā.

Tehnikuma dejotāji no festivāla atgriezās ar iegūtu 2.vietu deju konkursā, informē ārējo sakaru organizatore Ieva Skābarde.

Festivāla laikā norisinājās dažādu deju kategoriju konkurss, grandiozs festivāla atklāšanas pasākums Gomeļas stadionā, gājiens un savas valsts prezentēšana, kā arī ielu koncerti un citi pasākumi. Pirmā diena Gomeļā dejotājiem pagāja garos mēģinājumos, lai jau nākamajā dienā varētu godam startēt konkursā. Mēģinājumu stundas Liepājā un Gomeļā attaisnojās un dejotāji ieguva 2.vietu. Pēc konkursa Gomeļas stadionā norisinājās atklāšanas pasākums, kurā piedalījās vairāki desmiti deju kolektīvi, kas pārstāvēja tādas valstis kā Baltkrievija, Krievija, Serbija, Spānija, Kazakstāna, ASV, Šrilanka, Japāna un citas. "Odziņas" dalībnieki pastāsta, ka iegūti jauni draugi no dažādām pasaules valstīm.
Festivāla trešajā dienā liepājniekiem bija viena no notikumiem bagātākām, jo bija jāpiedalās divos ielu koncertos ar savu deju programmu, jāpiedalās gājienā un jāprezentē Latvija. Šajā dienā dejotāji arīdzan Gomeļas promenādē iestādīja trīs ceriņkrūmus, kuriem vēlēja labu augšanu un skaistu ziedēšanu. Dejotāji atzīst, ka tādā veidā atstājuši mazu daļiņu no sevis, no savas pilsētas un valsts Gomeļā. Stādot krūmiņus, jaunieši tiem dziedāja latviešu dziesmas.

Tā kā "Odziņa" konkursā ieguva godpilno 2.vietu, tad festivāla pēdējā dienā kolektīvs piedalījās laureātu koncertā, kurā piedalījā dažādu stilu dejotāji, kuri ieguvuši godalgotās vietas konkursā.

Starp koncertiem un uzstāšanās reizēm dejotājiem izdevies iepazīt Gomeļu. Apskatīt pilsētas vēsturiskās vietas, baudīt baltkrievu kultūru un viesmīlīgo uzņemšanu, kas patiesi pārsteigusi festivāla dalībniekus.  

"Esam gandarīti un lepni par to, ka mums bija iespēja nest Latvijas un Liepājas vārdu pasaulē, ka varējām iepazīt citu valstu kultūru un tradīcijas. Tāpēc sakām lielu paldies visiem, kas mūs atbalstīja gan finansiāli, gan ar domu spēku. Un galvenais paldies mūsu vadītājai Intai Āboliņai – viņa ir mūsu dzinulis, galvenais motoriņš, bez viņas mēs to nepaveiktu," visu "Odziņas" dejotāju vārdā teic dejotāja Anna Katrīna Šķubura.

Jaunieši priecājas, ka jauno sezonu izdevies iesākt tik grandiozi ar braucienu uz Baltkrieviju. Un viņi tic senajai parunai – kā gadu iesāksi, tā pabeigsi.