Liepājas pašvaldībai nevalstisko organizāciju (NVO) projektu līdzfinansēšanas konkursam turpmākajos gados būtu jāatvēl vismaz trīs reizes lielāka summa nekā pašlaik.

Tā "Rietumu Radio" atzina Liepājas domes eksperte NVO un sabiedrības integrācijas jautājumos Brigita Dreiže, paužot cerību, ka nākamajos gados pašvaldības finansējuma apjoms šādām aktivitātēm tiks palielināts, raksta LETA.

Kā atzina Dreiže, vairāk naudas nepieciešams, lai NVO būtu līdzfinansējums, ar ko piedalīties projektu konkursos un piesaistīt līdzekļus dažādu Liepājai svarīgu projektu realizācijai. Tāpēc kā vienu no šī gada projektu konkursa prioritātēm pašvaldības pārstāve minēja projektus, kas ir cita lielāka projekta sastāvdaļa.

Prioritāte esot arī projekti, kuros tiek īstenotas idejas, kas sekmē liepājnieku sociālo atbildību.

2008.gadā NVO projektu konkursam pašvaldība atvēlējusi vairāk nekā 33 000 latu, un Dreiže cer, ka finansējuma apjoms turpmākajos gados atkal sasniegs šo līmeni. "Pieaug iesniegto projektu skaits, kuriem nepieciešams līdzfinansējums. Piemēram, Sociālā integrācijas fonda projektiem ir nepieciešams samērā liels līdzfinansējums," skaidro Dreiže, norādot, ka daudzas NVO rēķinās ar pašvaldības projektu konkursu un nereti tā esot organizāciju vienīgā iespēja saņemt finansējumu savai darbībai.

Kā informēja Dreiže, Liepājā pašlaik ir 854 NVO, kas esot otrai lielākais NVO skaits ārpus Rīgas. Tiesa gan, aptuveni puse Liepājas NVO esot dzīvokļu apsaimniekošanas biedrības, kuru darbība esot specifiska. Daļa NVO, kā atzina Dreiže, ir dibinātas, lai realizētu vienu projektu, un aktīvi nestrādā. Ar Liepājas pašvaldību vairāk vai mazāk aktīvi sadarbojoties ap 80 NVO.

Kā ziņots, Liepājas dome ir izsludinājusi NVO projektu līdzfinansēšanas konkursu, kurā aicinātas piedalīties visas Liepājas NVO, iepriekš informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Konkursa pieejamais līdzfinansējums šogad ir 11 700 latu. Projektus var iesniegt līdz 15.martam Liepājas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6.

Pērn organizācijas īstenojušas projektus par 35 648 latiem, no kuriem 33% ir pašvaldības līdzfinansējums, bet 67% – organizāciju piesaistītais finansējums. Pašvaldības līdzfinansēto projektu aktivitātēs iesaistīti, kā arī netiešie ieguvēji ir 15 769 liepājnieki.

Pašvaldība NVO projektu konkursu organizē no 2003.gada. Šogad tas notiks jau 11.reizi.