Otrdien, 19.janvārī, pulksten 15 tiešsaistes platformā "Zoom" notiks otrais projekta "Zenit stāsti" stāstu vakars Liepājā, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas kultūras metodiķe, "Zenit stāsti" koordinatore Liepājā Anita Zūna.

Projekta "Zenit stāsti" nosaukums ietver 20.gadsimta vidū Latvijā populāra fotoaparāta "Zenit" nosaukumu. Bet kādu citu foto tehniku un materiālus padomju laikā izmantoja fotogrāfi? Par to  no savas fotodarbnīcas un laboratorijas vakara dalībniekiem pastāstīs un parādīs Liepājā pazīstamais fotogrāfs Jānis Vecbrālis.

Liepāja vienmēr ir lepojusies ar izciliem fotomeistariem kā Hubertu Stankēvicu, Pēteri Jaunzemi, Gunāru Kopštālu, Irinu Tīri un citiem, kuru darbos ir iemūžināti Liepājas pilsētas skati.

Pateicoties Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra un Liepājas Tautas fotostudijas "Fotast" atbalstam, tiešsaistes pasākumā būs aplūkojamas Irinas Tīres un Gunāra Kopštāla fotogrāfijas ar Liepājas skatiem.

Otrā "Zenit stāstu" vakara dalībnieki dosies atmiņu pastaigā pa vienu no pilsētas centra ielām, kurai ir bagāta vēsture un ikvienam, kurš dzīvoja šajā laikā, ir kāds atmiņu stāsts saistībā ar šo ielu.   

Pasākums būs skatāms šeit.

Projektā "Zenit stāsti" iesaistītie jaunieši, kopā ar saviem radiniekiem, pārlūkoja fotogrāfijas ģimenes albumos, kas saglabājušās no 20. gs. 60.–80. gadiem, uzklausīja vecāku un vecvecāku stāstus par objektiem, kas redzami fotogrāfijās un mēģināja tos atrast mūsdienas. Jaunieši izveidoja fotogrāfijas aprakstu un kopā ar oriģinālu iesniedza bibliotēkai, lai publicētu un papildinātu LNB digitālo kolekciju "Zudusī Latvija".  Visaktīvāk projekta īstenošanā iesaistījušās Liepājas Liedaga vidusskola, Liepājas 3. pamatskola un Liepājas Valsts 1. ģimnāzija. Līdz šim Liepājas vidusskolēni "Zudusī Latvija" papildinājuši ar vairāk nekā 40 fotoattēliem ar Liepājas pilsētvides objektiem, darba kolektīvu, tradīciju, bērnudārza un skolas, kā arī ģimenes fotogrāfijām.

Fotogrāfijas aplūkojamas zudusilatvija.lv.