27. septembrī, Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies bērnu drošības dienas pasākums "Viena diena drošībai", kurā piedalīsies audzēkņi un skolotāji no vairākām Liepājas skolām.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests sadarbībā ar Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Liepājas Pašvaldības policiju, Valsts Robežsardzi, Ceļu satiksmes drošības direkciju, Bērnu tiesību aizsardzības inspekciju un VAS “Latvijas dzelzceļš" rīkos pasākumu ar dažādām aktivitātēm un nodarbībām, kurās 1. līdz 4. klašu skolēni uzzinās visu par drošību.
Caur aizraujošām rotaļām bērniem būs iespēja iemācīties un atkārtot pamatlietas par to, kā pasargāt sevi un citus no bīstamām situācijām. Bērni varēs iekāpt ugunsdzēsēju un policijas automašīnās, aplūkot glābēju ekipējumu un pārbaudīt savas zināšanas atjautības konkursos, kuros varēs laimēt dāvanu kartes ģimenei no Līvu Akvaparka.
Kopā ar jauno ugunsdzēsēju tēlu sunīti Ifiņu iemācīsimies, kā rīkoties ugunsbīstamās situācijās un kā nepieļaut to rašanos. Skolēni uzzinās , kas ir dūmu detektors un ugunsdzēšamais aparāts un kā to pareizi lietot, noskaidros, kā pareizi rīkoties, ja telpā sajūt dūmus un kur zvanīt, lai izsauktu ugunsdzēsējus.
Valsts policijas tēli runcis Rūdis un bebrs Bruno bērniem piedāvās iepazīties ar policijas transportu un speciālās uzdevumu vienības aprīkojumu, ekspertu aprīkojumu un speciālo ekipējumu, kā arī ļaus skolēniem izmēģināt savas prasmes šaušanas stendā. Drošības stundās skolēniem atgādinās par ceļu satiksmes noteikumiem, kā arī par vispārējo drošību mājās, pagalmos un skolās.
Valsts Robežsardze informēs bērnus par ceļošanas dokumentiem, kam jābūt līdzi un kādai jābūt atļaujai no vecākiem, lai ceļotu, kā arī notiks dienesta suņu paraugdemonstrējumi.
Latvijas Gāze aicinās uz aizraujošu komandu spēli par gāzes drošību, pārbaudīt savas zināšanas testā, nofotografēties jautrā foto stendā kopā ar avārijas dienesta mašīnu, izspēlēt atjautības spēli ar Gāzes Liesmiņu. Visās aktivitātēs – noderīgas un garšīgas balvas no AS Latvijas Gāze!
Latvijas Dzelzceļš organizēs drošības stundas ar animācijas filmām, konkursiem un balvām. Drošības stundās bērniem stāstīs par sastapšanos ar lielo, stipro un vareno vilcienu, kas tik pašapzinīgi paziņo par savu ierašanos dzelzceļa stacijā, par interesanto brīvdienu braucienu, par to, kā pareizi šķērsot dzelzceļa sliedes. Skolēniem atgādinās, ka ir ļoti bīstami sliežu tuvumā uzvesties pārgalvīgi, aizmirstot par savu drošību, jo tas var novest pie traģiskām sekām.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas inspektores bērniem stāstīs par drošību internetā, dažādiem apdraudējumiem un iespējām no tiem izvairīties, kā arī dalīs pasākuma dalībniekiem informatīvos materiālus par drošu interneta lietošanu.
CSDD skolēniem un skolotājiem pastāstīs par Rīgas Motormuzeja pedagoģiskām programmām un velosipēdu vadītāju eksāmenu kārtošanas iespējām. CSDD stāstīs par ceļu satiksmes noteikumiem un to pielietošanu ikdienas gaitās uz ielas vai ceļa, kā arī demonstrēs izglītojošas īsfilmas par satiksmes drošību.
Liepājas Pašvaldības policija izstādes apmeklētājiem pastāstīs, kādos gadījumos un kā jāsazinās ar policiju  un    jārīkojas apdraudējuma gadījumā. Skolēni varēs iepazīties ar palaidnīgo rūķi, kurš kopā ar policistu demonstrēs slaidus par tēmu - kā pareizi vajadzētu uzvesties skolā, uz ielas un citās sabiedriskās vietās. Bērni varēs aplūkot policijas transporta līdzekļus - operatīvo automašīnu, kvadraciklu, ūdensmotociklu un speciālos līdzekļus.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests bērniem ļaus ielūkoties “Ātrās palīdzības" automašīnās un pastāstīs par savu darbu, kā arī skolēni varēs iegūt praktiskas iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā.
Sīkāka informācija zvanot pa tālruni VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākai inspektorei Inesei Veisai (mob.26655399, t.67075868). Pasākums sāksies jau otrdienas rītā no pulksten 8:00 un norisināsies līdz pulksten 15:00.

Mārtiņš Kozlovskis
LOC sporta projektu vadītājs
Mārtiņš Sīlis
LOC Mārketinga vadītājs