Barikāžu atceres 29. gadadienas priekšvakarā Liepājas Liedaga vidusskola sadarbībā Liepājas skolu vēstures skolotāju metodisko apvienību un Liepājas muzeju rīko izzinošu un interaktīvu konkursu skolēniem vēl nebijušā formātā, informē Anna Paula Gruzdiņa, Liepājas muzeja muzejpedagoģe sadarbībā ar konkursa organizatorisko komandu.

Konkurss tiek realizēts Izglītības attīstības centra (IAC) un British Council jauniešu integrācijas un pilsoniskās līdzdalības sekmēšanas projekta "Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ" ietvaros.

Jau ziņots, ka pirmdien, 20. janvārī, plkst. 17 Liepājas muzeja filiāles "Liepāja okupāciju režīmos" pagalmā, K. Ukstiņa ielā 7/9, notiks 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākums. Ar Izglītības attīstības centra (IAC) un British Council atbalstu pasākuma laikā tiks apbalvotas Liepājas skolu 8.–12. klašu skolēnu komandas, kuras savstarpēji sacentīsies interaktīvā konkursā "Barikāžu uguns liesmās".

Konkursa idejas autori ir Liepājas Liedaga vidusskolas skolotājas un skolēni, kuri pēc piedalīšanās projekta ,,Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ" vasaras nometnē, nolēma dalīties ar iegūtajām zināšanām un prasmēm, realizējot pilsētas mēroga pasākumu. Konkursa mērķis ir rosināt pilsonisko un patriotisko audzināšanu skolu praksē – līdzdalību, atbildību, cieņu, piederību skolai, kopienai un valstij.

Konkursa uzdevumi veidoti, izmantojot paplašinātās realitātes rīkus, liekot skolēniem aizdomāties gan par barikāžu cēloņiem un norisi, gan par brīvības cerību piepildījumu. Atšķirībā no citām šāda veida spēlēm pilsētvidē, kontrolpunktos dalībniekus sagaidīs nevis kāds no organizatoriem vai lapiņa ar uzdevumiem, bet gan virtuāls tēls, kurš viņus iepazīstinās ar veicamo uzdevumu un sniegs norādījumus nākošā kontrolpunkta atrašanai.

Uz pasākumu ir laipni aicināts ikviens interesents. Klātesošajiem būs iespēja sildīties pie ugunskuriem, malkojot tēju un nogaršojot biezputru, ko gatavo Liepājas Valsts tehnikums, kā arī pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Jānis Buķelis, Henrijs Silenieks un Liepājas grupa "NE’zāle". Vairāk informācijas par barikāžu atceres pasākumu šeit.

Par projektu
2019. gada janvārī Liepājas Liedaga vidusskola uzsāka īstenot Izglītības attīstības centrs (IAC) un British Council jauniešu integrācijas un pilsoniskās līdzdalības sekmēšanas projektu "Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ". Projekta mērķis ir sniegt jauniešiem un pedagogiem no dažādām Latvijas skolām daudzveidīgas iespējas iesaistīties interaktīvās, jēgpilnās darbībās kopā ar vienaudžiem un kolēģiem no citām skolām, papildināt zināšanas un izpratni par Latviju Eiropas un globālo vērtību kontekstā, spēcināt piederības sajūtu un izprast izvēļu un iespēju dažādību, tā spēcinot pamatus katra personīgajai nākotnei. Projektā kopā iesaistītas 15 skolu komandas no visas Latvijas un 16 IAC partneri – skolotāji.