Liepājā šodien notiks forums par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm, prognozēm un uzņēmējdarbības atbalsta iespējām "#AtbalstsUzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam", aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).


Foruma mērķis ir veidot diskusiju par plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, eksporta un konkurētspējas veicināšanai. Forums Liepājā būs otrais no četru forumu cikla – maijā šāds forums notika Rēzeknē, un līdzīgi forumi vēl augustā notiks Vidzemē, bet septembrī – Zemgalē.


Foruma atklāšanā norisināsies diskusija "Iespējas pārmaiņām un attīstībai", kurā piedalīsies ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA), EM valsts sekretāra vietnieks Raimonds Lapiņš, "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") vadītājs Reinis Bērziņš, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Ilga Maļina, Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) un SIA Cannelle Bakery" valdes priekšsēdētājs Ivars Skrebelis.


Foruma laikā EM pārstāvji informēs par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm, iespējām un izaicinājumiem, kas varētu sagaidīt tuvākajā laikā, kā arī par viedajām investīcijām uzņēmumu konkurētspējas palielināšanai un ilgtspējīgai attīstībai. Papildu plānots stāstīt par šogad sākto septiņu gadu finanšu plānošanas un atbalsta periodu, kurā būs pieejamas 1,6 miljardu eiro investīcijas cilvēkresursu attīstībai, inovācijām un eksporta veicināšanai.


LIAA pārstāvji uzrunās Kurzemes reģiona uzņēmējus par aktuālajiem atbalsta instrumentiem biznesa attīstībai, tostarp par programmu "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana", kas kalpo kā paplašināts atbalsts uzņēmumiem tirgus pārorientēšanai un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai.


Tāpat forumā "Altum" stāstīs par jau pieejamajiem un drīzumā plānotajiem finanšu instrumentiem uzņēmējiem, kā arī par Trīs jūru iniciatīvas investīciju fondu transporta, enerģētikas un digitalizācijas projektu finansēšanai.


Ar iedvesmas stāstiem klātesošos uzrunās arī reģiona uzņēmēju SIA "Banga" un SIA "InPass" pārstāvji.


Biedrības "Digitālo inovāciju parks" pārstāve stāstīs par digitalizācijas un inovāciju ieviešanas pozitīvo ietekmi uz resursu pārvaldīšanu un produktivitātes faktoru stiprināšanu, bet Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvji informēs par piedāvājumu reģiona uzņēmējiem.


Vienlaikus foruma laikā komersantiem būs iespēja klātienē konsultēties ar "Altum", LIAA, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmuma dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Valsts radio un televīzijas centra ekspertiem, kā arī par SOLVIT centra Latvijā iespējām.