Sešpadsmit dažādas izrādes, sākot no pasakām un beidzot ar sociālo drāmu un mūziklu, tāds bija skolēnu teātra skates noslēgums.

Ikgadējās pilsētas bērnu un jauniešu teātru skates „Vējlukturis” noslēgumu organizēja Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (LBJC) filiālē „Vaduguns” LBJC metodiķes Marina Vikaine un Marita Lūriņa.

Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, nenotika Kurzemes un valsts līmeņa pasākumi, kuros varētu piedalīties arī konkursanti no Liepājas, bet kolektīvi turpināja strādāt. Piedalīšanās pilsētas skatē ir labs stimuls tālākajam darbam un jaunu izrāžu iestudēšanai.

Noslēguma pasākumā notika skates izrāžu prezentācija, rādot uz ekrāna bildes no visām šogad iestudētajām izrādēm un sniedzot komentārus, lai parādītu, cik daudz izdevies paveikt, ko spēj Liepājas bērnu un jauniešu teātra grupas, kā arī radītu kopīgu priekšstatu par labi padarīto darbu.

Šogad īpaši izcēlās vairākas izrādes, ko bija sagatavojuši teātru kolektīvi no bērnudārza „Saulīte” 6.c grupas, Ezerkrasta sākumskolas, Centra sākumskolas, Valsts tehnikuma un A.Puškina 2.vidusskolas teātru kolektīvi, Tautas mākslas un kultūras centra (TMKC) bērnu teātris un Jauniešu teātra studija, 10.vidusskolas 12.a klases teātru studija, 7.vidusskolas teātris „Impulss”, 12.vidusskolas teātris „Balagančiks”, LBJC teātru kolektīvi „Karuselis” un „Karlsona bagāža”, kā arī leļļu teātris „Pifs” un LBJC pulciņu muzikāla izrāde „Nerātnais Robis”.

Fragmentus no savām veiksmīgajām izrādēm visiem dalībniekiem rādīja TMKC bērnu teātris (režisore Vita Pētersone), LBJC mūzikls „Nerātnais Robis” (režisore Irēna Karpa), LBJC leļļu teātris „Pifs” (režisore Arta Strakša), 12.vidusskolas teātris „Balagančiks” (režisors Jurijs Zinovjevs), 7.vidusskolas teātris „Impulss” (režisore Natālija Kuharčuka), LBJC teātris „Karlsona bagāža” (režisore Marita Lūriņa).

 „Gribu teikt lielu paldies teātru kolektīvu skolotājiem – režisoriem, jo viņi ar lielu entuziasmu strādājuši ar bērniem. Šogad izrādes ir veidotas labi un profesionāli, bet ir ļoti dažādi pēc žanra, pēc bērnu vecuma. Piemēram, 10. vidusskolas veikums ir zinātniski pētniecisks projekts, bet saglabājot teātrim raksturīgos vaibstus – izrāde bija gan muzikāli noformēta, gan ar savu scenāriju. To veidoja 12. klases audzēkņi. Šogad pirmo reizi konkursā piedalījās bērnudārzs – „Saulīte” – ar muzikālu izrādi ar Margaritas Stārastes pasakas motīviem. 2.vidusskolas teātra grupa iestudēja muzikāli literāru kompozīciju par laikrakstu vēsturi. Labus vārdus var pateikt par katru izrādi, jo katra no tām ir unikāla, tās tapšanā katrs režisors paudis savu atšķirīgo skatījumu. Tāpēc bija grūti izvēlēties finālistus un mēs nolēmām nedalīt vietas”, – saka M. Vikaine.

Katrs no 11 režisoriem saņēma diplomu par padarīto darbu. Neatsverams ieguldījums izrādes tapšanā ir jaunajiem aktieriem – katrā izrādē ir trīs, četri bērni, kuriem tiks piešķirti diplomi par prasmīgu lomu atveidojumu. Tādu talantīgu aktieru ir vairāk nekā piecdesmit.

Diplomu vai pateicību saņēma katrs teātra kolektīvs.