Šodien Liepājas reģionālā slimnīcā iecerējusi iepazīstināt ar gada laikā paveikto, pārbūvējot un atjaunojot slimnīcas telpas, portālu irliepaja.lv informēja slimnīcas pārstāve Indra Grase.


Publicitātes foto.


22. jūlijā saņemts Būvniecības valsts kontroles biroja akts par telpu pieņemšanu ekspluatācijā, tādējādi pagājuša gadā jūnijā uzsāktie slimnīcas telpu pārbūves un atjaunošanas 1.posma būvniecības darbi ir pabeigti. Pirmajā posmā vienlaikus tika izbūvēta 1.kārta un 3.kārta. Būvprojekta 1.kārtas ietvaros pārbūve veikta Fizikālās terapijas un rehabilitācijas ambulatorajā daļā, Asins sagatavošanas nodaļā un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta nomas telpās. Savukārt 3.kārtas ietvaros – Hemodialīzes nodaļā, Konsultatīvās nodaļas ambulatorajos kabinetos, personāla ģērbtuvēs pagrabstāvā.


Publicitātes foto.

 

Turpinās telpu aprīkošana ar mēbelēm, medicīnas aprīkojumu un iekārtām. Sakarā ar "Covid-19" pandēmiju lielāko daļu iekārtu un aprīkojumu, jo sevišķi medicīnas ierīču, ražošana un piegāde ir kļuvusi laikietilpīgāka, norāda Grase. Līdz ar to telpu aprīkošanas process norit nedaudz ilgāk nekā sākotnēji plānots, un jaunās telpas plānots sākt ekspluatēt pakāpeniski septembra beigās un oktobrī.


Hemodialīzes nodaļas virsārste, interniste-nefroloģe Arta Gertnere. Publicitātes foto.


Gatavojas nākamajam pārbūves posmam
Vienlaikus slimnīca gatavojas arī nākamajam pārbūves posmam, atbrīvojot pārbūvei paredzētās telpas. Nākamajā posmā plānots pārbūvēt galvenā 15 stāvu A korpusa austrumu spārna stacionāra nodaļas no 3. līdz 12.stāvam (2.kārta), būvniecību uzsākot septembrī, oktobrī. Nākamā gadā paredzēts uzsākt arī Neatliekamās medicīnas palīdzības nodaļas paplašināšanu un telpu atjaunošanu (4.kārta). Būvniecības darbu uzsākšanas termiņi un darba organizācija lielā mērā būs atkarīga no "Covid-19" pandēmijas apkarošanas gaitas un epidemioloģiskās situācijas, kas lielā mērā ietekmē pacientu plūsmu slimnīcā, norāda slimnīcas pārstāve.


Visus slimnīcas pārbūves un atjaunošanas darbus plānots pabeigt līdz 2022. gada beigām.


Uzziņa
Liepājas Reģionālās slimnīcas kopējā telpu platība ir 54 804m2, no kuriem atjaunojamā platība – 22 314m2. Projekts tiks īstenots divos būvniecības etapos, vairākās būvniecības kārtās, lai Liepājas Reģionālā slimnīca varētu nodrošināt pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību un ievērotu nepieciešamos drošības pasākumus atbilstoši būvniecības normatīviem. Kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 16 miljoni eiro.

Rekonstrukcijas projekta izmaksas:
Projekta kopējie izdevumi – 16 982 096,04 eiro
Attiecināmās izmaksas, t.sk. – 14 228 677,00 eiro
ERAF finansējums 85% – 12 094 373,75 eiro
Valsts budžeta finansējums 9%  – 1 280 580,75 eiro
LRS finansējums 6% – 853 722,50 eiro
Neattiecināmās izmaksas: Liepājas pilsētas pašvaldības finansējums – 2 753 419,04 eiro