Lai nodrošinātu kvalitatīvu un regulāru fizisko aktivitāti pilsētas iedzīvotājiem dažādos vecumos, no 25.maija tiks nodrošinātas četras vingrošanas grupas iedzīvotājiem no 54 gadu vecuma. Nodarbības var apmeklēt tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības nosacījumus, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Bezmaksas vingrošanas nodarbības iedzīvotājiem no 54 gadu vecuma līdz 63 gadu vecumam norisināsies divās grupās Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39. Pirmā grupa vingros divas reizes nedēļā otrdienās un ceturtdienās pulksten 10, arī otra grupa vingros otrdienās un ceturtdienās, taču pulksten 11.15. Nodarbības norisināsies LOC Saules zālē. Nodarbības vadīs fizioterapeite Solveiga Rozentāle. Iedzīvotāji šajā vecuma grupā aicināti pieteikties uz sev vēlamo nodarbības laiku, zvanot vai sūtot sms trenerei uz tālruni 29 742 832. Nodarbības apmeklēt var tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Bezmaksas vingrošanas nodarbības iedzīvotājiem no 64 gadu vecuma arī norisināsies divās grupās sporta zāles "CF Liepāja" nodarbību zālē, Pļavu ielā 17. Pirmā grupa vingros pirmdienās un trešdienās pulksten 12.10, savukārt otra grupa vingros otrdienās un ceturtdienās pulksten 11.00. Nodarbības vadīs veselības sporta speciāliste Dace Dieviņa. Iedzīvotāji šajā vecuma grupā aicināti pieteikties uz sev vēlamo nodarbības laiku, zvanot vai sūtot sms trenerei uz tālruni 27 833 180. Nodarbības apmeklēt var tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Nodarbības plānotas zemā intensitātē ar mērķi izkustināt locītavas, trenēt lokanību un līdzsvaru, koordināciju, veikt vispārēju ķermeņa izkustināšanu, uzlabojot fizisko un garīgo labsajūtu. Nodarbību mērķis ir stiprināt dziļo muskulatūru, īpaši vēršot uzmanību muguras pareizai izkustināšanai un tās veselības uzturēšanai. Treneres nodarbību laikā piedāvās arī vingrinājumus, kas tiks izpildīti, sēžot uz krēsla.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu uzmanību vingrošanas grupas dalībniekiem un ievērotu epidemioloģiskās drošības pasākumus, vietu skaits nodarbībās ir ierobežots. Viena grupa vingros četrus mēnešus. Uz nodarbību jāņem līdzi savs paklājiņš un dvielis.

Tā kā personas, kuras ir vecākas par 65 gadiem un ar hroniskām saslimšanām vai imūndeficītu atzīstamas kā īpaša riska grupa saistībā ar vīrusa infekciju slimības izplatību, aicinām rūpīgi izvērtēt savu dalību grupu nodarbībās.

Nodarbības tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.

Atgādināt, ka, apmeklējot nodarbības, obligāti jāievēro zemāk esošie noteikumi:
• neapmeklē nodarbības, ja parādījušās elpceļu infekcijas pazīmes,
• ievēro 2 m distanci no citiem nodarbību apmeklētājiem,
• ierašanās uz nodarbību tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās,
• jāizvairās no drūzmēšanās, ierodoties un pametot nodarbību,
• nodarbības apmeklēt nevar, ja uz personu attiecas pašizolācijas, izolācijas vai karantīnas nosacījumi,
• izvērtē savu veselības stāvokli, pirms apmeklē nodarbību,
• nodarbību vadītājs ir tiesīgs atteikt nodarbību personai, kas nav ievērojusi noteikumus.
Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas veselības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā, zvanot pa tālruni 63 404 747 vai rakstot veseliba@liepaja.lv.