Lai sekmētu Kurzemes iedzīvotāju mobilitāti un stiprinātu vilcienu kā sabiedriskā transporta pamatu, tiek atjaunota ikdienas vilcienu satiksme starp Liepāju un galvaspilsētu. No rītiem vilciens kursēs no Liepājas uz Rīgu (pirmais reiss 1. augustā) un vakarā būs reiss uz Liepāju (pirmais 31. jūlijā). Papildus svētdienās tiks saglabāti esošie reisi pēcpusdienā no Rīgas un Liepāju un vakarā no Liepājas uz Rīgu. Brauciens ar vilcienu būs līdz pat pusstundai īsāks par braucienu ar autobusu, ziņo VSIA "Autotransporta direkcija" sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga.


Savukārt pašvaldība sola piektdien nākt klajā ar jauniem sabiedriskā transporta sarakstiem, lai liepājnieki varētu nokļūt uz staciju.

Liepājnieki ar vilcienu līdz Rīgai varēs aizbraukt trīs stundās un četrās minūtēs, no Liepājas ar rīta reisu izbraucot pulksten 5 un galvaspilsētā esot pulksten 08.04. Savukārt dobelniekiem būs iespēja ietaupīt 6 minūtes, vilcienā iekāpjot pulksten 7.06, ceļā pavadot 58 minūtes un Rīgā esot pulksten 8.04. Svētdienās vilciens no Liepājas izbrauks arī vakarā – pulksten 18.26 un Rīgā būs jau pulksten 21.43.Savukārt no Rīgas katru vakaru uz Liepāju brauciens ilgs trīs stundas un septiņas minūtes – no galvaspilsētas vilciens izbrauks pulksten 18.25, galapunktā esot pulksten 21.32. Svētdienās papildu būs arī pēcpusdienas reiss – pulksten 13.49 izbraucot no Rīgas un Liepājā esot pulksten 17.00. Kopumā no Rīgas uz Liepāju mazāk nekā trīs stundās un desmit minūtēs varēs aizbraukt ar vilcienu un diviem autobusu ekspresreisiem.

Reisus maršrutā Rīga–Liepāja "Pasažieru vilciens" izpildīs ar 210 sēdvietu trīs vagonu dīzeļvilcieniem. Pēdējā gada laikā veiktā sliežu ceļu infrastruktūras pilnveide, proti – sliežu ceļu uzlabošanas darbi posmos Jelgava–Glūda un Glūda–Dobele – ļāvusi samazināt ceļā pavadīto laiku, lai braucieni ar vilcienu kļūtu pievilcīgāki pasažieriem. Paralēli līdz šī gada beigām plānoti turpmāki Latvijas dzelzceļa infrastruktūras uzlabošanas darbi, kas palīdzēs braucienus ar vilcienu līnijā Liepāja–Rīga nākamgad padarīt vēl nedaudz ātrākus.

Vienlaikus tiks pārskatīta reģionālo sabiedrisko autobusu maršrutu tīkla daļa, lai uzlabotu savienojamību ar vilcienu reisiem un nodrošinātu Grobiņas, Saldus un Jaunpils iedzīvotājiem ērtāku nokļūšanu uz dzelzceļa stacijām. Plānots atcelt arī dažus dublējošos reģionālo autobusu reisus maršrutos Rīga–Liepāja un Rīga–Dobele. Izmaiņas varētu stāsties spēkā septembrī.

Paldies partneriem – AS "Pasažieru vilciens" par veiksmīgo sadarbību, īsos termiņos noorganizējot pakalpojuma sniegšanu, VAS "Latvijas dzelzceļš" par tehniskās infrastruktūras nodrošināšanu un pilnveidi, Liepājas pilsētas pašvaldībai par operativitāti, pielāgojot pilsētas sabiedriskā transporta kustības sarakstus izmaiņām vilcienu satiksmē.

Lēmumu par regulārajiem vilcienu reisiem, kas tiek izpildīti katru nedēļas dienu, šī gada 14. jūlijā pieņēma Sabiedriskā transporta padome.