No kopumā 103,2 miljoniem eiro, kas paredzēti veselības nozares atbalstam, 15 miljoni eiro tiks novirzīti Daugavpils, Valmieras, Liepājas, Rēzeknes, Ventspils reģionālo slimnīcu intensīvo terapijas nodaļu paplašināšanai, izolācijas boksu izveidei un pacientu plūsmu nodalīšanai, ziņo LETA.


Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks portālam irliepaja.lv sacīja, ka slimnīca vēstuli ministrijai ar savām vajadzībām ir aizsūtījusi, taču pagaidām neko vairāk par to, ka piecām reģionālajām slimnīcām ir piešķirti 15 miljoni eiro, nezinot. "Nezinām ne cik lielu daļu no šīs naudas saņemsim, ne arī cik ilgā laikā tā jāapgūst."


26 miljonus eiro plānots novirzīt Latvijas Onkoloģijas centra palātu korpusa atjaunošanai, kā arī 20 miljoni eiro Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai (PSKUS) A2 korpusa pilnas funkcionalitātes nodrošināšanai, 15,6 miljoni eiro PSKUS 15., 4., 24., 25.korpusu renovācijai un 16,4 miljoni eiro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam automašīnu iegādei.


Ministru kabinets 2.jūnijā lēma dažādām ministriju iniciatīvām pārdalīt 600 miljonus eiro, no kuriem 103,2 miljoni eiro tiks novirzīti veselības infrastruktūras projektiem.