Aija Barča (ZZS) uzrakstījusi iesniegumu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) ar lūgumu pārskaitīt par viņu nodotās balsis, un rīt piedalīšoties CVK sēdē, kur šo lūgumu izskatīs.

irliepaja.lv pastāstīja 13.Saeimas kandidāte (“Varu izstāstīt visu, kā pie bikts!”), aizdomas par to, ka viņai varētu būt vairāk plusiņu, nekā uzrādās CVK elektroniskās balsošanas sistēmā, izteikuši viņas vēlētāji visā Latvijā, no Daugavpils līdz Liepājai.

Kā sacīja Barča, tie ir Neredzīgo biedrību pārstāvji, 1.grupas invalīdi, Alcheimera slimnieki vai ar citām smagām saslimšanām.

Lieta tāda, sacīja Barča, ka elektroniskā balsu skaitīšanas sistēma neņem vērā plusiņus, kas pārvilkti pāri malām, kas ir drebelīgi. Taču tieši tādus, visticamāk, savilkuši viņas vēlētāji, "ja vien kādam nav bijusi līdzi lupa". Daudziem no šiem cilvēkiem ir arī asistenti, kuri būtu varējuši palīdzēt, taču tiem vēlēšanu kabīnēs nav bijis atļauts ieiet.

"Es nesaku, ka Jānis Vucāns, kurš no Kurzemes saraksta kā otrais iekļuva Saeimā, atstājot mani aiz strīpas, ir sliktāks. Man arī iekļūšana Saeimā nav pašmērķis – esmu bijusi parlamenta deputāte piecus sasaukumus, un man nav kauns par to, ko esam darījuši. Taču esmu apsolījusi saviem vēlētājiem, ka pati uzrakstīšu iesniegumu CVK ar lūgumu pārskaitīt saņemtos plusiņus un svītrojumus. Savā gudrā burtnīciņā ierakstīju, kuri man zvanīja un kuriem man būs jāatskaitās."

No ZZS Kurzemes vēlēšanu apgabala saraksta 13.Saeimā ievēlēti divi deputāti – Gundars Daudze, kas startēja ar pirmo numuru, un Jānis Vucāns. Aija Barča, kas sarakstā bija otrā, pēc balsu saskaitīšanas palika trešā, respektīvi, "pirmā aiz strīpas". Jānis Vucāns (sarakstā piektais) tika ievēlēts ar 15 525 balsīm, Aijai Barčai tikai nedaudz atpaliekot – par viņu balsojuši 15 407 vēlētāji.

Liepājas vēlēšanu komisijā portālam irliepaja.lv apliecināja, ka visos Liepājas iecirkņos (pavisam 21) balsis skaitītas elektroniski, lai gan vēl ne visur Latvijā jau ieviesta šī sistēma.

Portāls jau rakstīja, ka 13.Saeimas vēlēšanās kolektīvi piedalījās arī valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" filiāles "Iļģi" iemītnieki – personas ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

"Mūsu klienti ir patstāvīgi un spēj pieņemt lēmumus. Ja nav atņemta rīcībspēja, viņiem ir tiesības piedalīties vēlēšanās," skaidroja filiālē un teikto portālam apstiprināja arī Centrālajā vēlēšanu komisijā.