No 16.septembra Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Nakts patversmei ir jauna vadītāja Oksana Martinova, kura Sociālajā dienestā strādā kopš 2015. gada, bet no šā gada janvāra – kā vecākā sociālā darbiniece Nakts patversmē, informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Savukārt Dāvis Grietēns, kurš patversmi vadīja pēdējos piecus gadus, no šā gada 16. septembra uzsācis darbu kā Sociālā dienesta Saimniecības daļas vadītājs pelnītā atpūtā aizgājušā Jura Jačuka vietā, kurš Sociālajā dienestā bija nostrādājis 25 gadus.  

Dāvis Grietēns Nakts patversmē nostrādāja pavisam 11 gadus - sākumā par sociālo darbinieku, bet no 2015. gada 30. marta – par patversmes vadītāju. Viņa laikā patversmē veikti ievērojami infrastruktūras uzlabojumi, ierīkojot gan zemākā līmeņa nakts patversmi, gan pakāpeniski remontējot dzīvojamās istabiņas un uzlabojot klientiem dzīves apstākļus. Dāvja Grietēna laikā patversme īpaši izcēlās ar saprotošu attieksmi pret klientiem un viņu problēmām, nebaidoties runāt par to arī publiski un veidojot sabiedrībā objektīvu priekštatu par šiem "dzīves pabērniem", kuri, dažādu apstākļu spiesti, nonāk patversmē. Par šiem nopelniem Dāvis Grietēns ieguva arī godpilno titulu "Gada liepājnieks" 2018. gadā.  

Oksana Martinova Liepājas Universitātē ieguvusi bakalaura grādu sociālajā darbā un sociālā darbinieka profesionālo kvalifikāciju. Strādājusi arī ieslodzījumu lietu pārvaldē " Liepājas cietums" un VSAC filiālē " Kurzeme par sociālo aprūpētāju. Sociālajā dienestā viņa strādā kopš 2015. gada, bet no šā gada janvāra iecelta par vecāko sociālo darbinieci Nakts patversmē.

Līdz šim Oksanas Martinovas galveni pienākumi Nakts patversmē bija darbs ar klientiem - viņu sociālo problēmu identificēšana, resursu apzināšana un piesaiste, kā arī sadarbība ar citām iestādēm un atbildīgajām personām klientu interesēs. 


Oksana Martinova pērn notikušajā konkursā "Gada balva sociālajā jomā" saņēma Sociālā dienesta Pateicības rakstu, jo ieguva visvairāk klientu pozitīvo atsauksmju Nakts patversmē nominācijā "Iedzīvotāju paldies" (attēlā).