Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs Kūrmājas prospektā 16/18 aicina ikvienu uz konsultācijām par tautastērpu, to darināšanas un valkāšanas tradīcijām, informē Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Vineta Solovjova.

Laikā, kad Latvijas kori un deju kolektīvi gatavojas un pošas vasaras izcilākajam kultūras meistardarbam, XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem, Kurzemes tautastērpu informācijas centrs piedāvā izpētīt Liepājas muzeja krājumā esošās tautastērpu daļas, rotas, rakstus, elementus.

Kurzemes tautas tērpu informācijas centrā ir iespēja konsultēties ar zinošiem amata meistariem par materiālu izvēli, dažādiem darināšanas paņēmieniem vai jebkuru citu neskaidrību. Tāpat centrā var uzzināt, kā tautastērpu darināt paša spēkiem, pakāpeniski un atbilstoši iespējām.

Kurzeme var dižoties ar senām tradīcijām un bagātu kultūras mantojumu. Dziesmu un deju svētki ar pusotra gadsimta ilgajām tradīcijām ir viens no tiem! Savukārt, tautastērps latviešiem ir nacionālās identitātes simbols un neatņemama svētku sastāvdaļa.

Dziesmu un deju svētki šogad notiks no 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā. Šis ir laiks, kad svētku rotā – tautastērpā – var posties un dižoties ne tikai dziedātāji un dejotāji, bet arī ikviens, kuram ir tāda iespēja. Ar tautastērpiem ikviens varēs dižoties kā uz Dziesmu un deju svētku skatuvēm, tā svētku 150 gades gājienā, tautastērpu konkursā un dažādās tautas lietišķās mākslas izstādēs gan Liepājā, gan citviet Latvijā.

Vēlams iepriekš pieteikties uz konsultāciju, zvanot pa tālruni 29449771.