Pēc ilgstošas slimības naktī uz sestdienu Liepājas slimnīcā miris aktieris un teātra vēsturnieks Zigurds Akmentiņš, kurš Liepājas teātrī dažādas lomas tēloja vairāk nekā 50 gadus.

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, Zigurds Akmentiņš dzimis 1930.gada 6.martā Rīgā. 1950.gadā  absolvējis Rīgas 1.vidusskolu, studējis Latvijas Valsts universitātes Vēstures fakultātē (1950-1951), 1955.gadā absolvējis Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti.

Mazo lomu tēlotājs Liepājas teātrī vairāk nekā 50 gadus, Liepājas teātra vēstures arhivārs. Koncertuzveduma "Desmit kungi no Liepājas teātra" dalībnieks.

Krājis Liepājas teātra vēstures materiālus, rakstījis žurnālā "Teātra Vēstnesis" un Kurzemes laikrakstos, rakstu krājumā "Teātris un dzīve" un grāmatā "Skatuves mākslas meistari" (1980.).

Sastādījis šķirkļus par Liepājas Teātra darbiniekiem enciklopēdijai "Teātris un kino biogrāfijās" un "Latvijas enciklopēdijai", izdevis grāmatu "Par maniem kolēģiem" (2004)., stāstu par aktieri Leonīdu Locenieku "Pie jūras, uz akmeņiem, dunā" (2007). Gada Liepājnieks 2009.

Šogad Akmentiņš kopā ar Nacionālā teātra atrisi Astrīdu Kairišu un režisoru Feliksu Deiču tika uzņemts Latvijas Teātra Zelta fondā, piepulcējoties tajā jau esošajiem 16 skatuves māksliniekiem un ar teātra mākslu saistītajiem vecmeistariem.