Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde, sadarbībā ar portālu liepajniekiem.lv no 4. līdz 8.jūnijam veica aptauju – kādu vēlamies redzēt bijušā "Liepājas metalurga" teritoriju. Aptaujā piedalījās 2157 respondenti, informē SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

73,9% no aptaujas dalībniekiem bijušo "Liepājas metalurga" teritoriju vēlas redzēt kā atvērtu publisku teritoriju, kurā veidotos vairāki, bet mazāka apjoma ražojoši uzņēmumi ar publiski pieejamu infrastruktūru – ielām, veloceliņiem, atpūtas un zaļām zonām, piekļuvi pie ezera, bet 23,1% kā vienotu slēgtu teritoriju ar melnās metalurģijas rūpnīcu. Savukārt 3 % no aptaujas dalībniekiem iesaka meklēt citu pielietojumu plašajai teritorijai.


Kopumā aptaujā tika uzdoti četri jautājumi. 91,8% no aptaujas dalībniekiem piekrīt vai drīzāk piekrīt, apgalvojumam ka bijušajā "Liepājas metalurga" teritorijā jābūt mūsdienīgai un efektīvai ražošanai ar augsti kvalificētām darbavietām un konkurētspējīgu atalgojumu.

Vairākums aptaujas dalībnieku jeb 90,4% piekrīt apgalvojumam, ka ražošanai bijušajā "Liepājas metalurga" teritorijā ir jābūt ekoloģiskai un videi draudzīgai, bez kaitīgiem izmešiem gaisā un negatīvu ietekmi uz apkārtējo vidi vai liepājnieku labsajūtu/veselību.

Aptaujas dalībniekiem tika uzdots arī jautājums vai viņi vēlas melnās metalurģijas ražotnes atjaunošanu. 62,6% no respondentiem nepiekrīt melnās metalurģijas atjaunošanai bijušajā Liepājas Metalurga teritorijā, bet par melnās metalurģijas atjaunošanai piekrīt 25,5%.


Atgādināsim, ka 2013.gadā "Liepājas metalurga" pārtrauca savu darbību, un teritorija ilgstoši bijusi neizmantota. Liepājas SEZ pārvalde saskaņā ar 2018. gada 23. augusta nodomu protokolu, kuru parakstīja Ekonomikas ministrs, LIAA un SIA "FeLM" vadītāji, kā arī pilsētas un LSEZ vadība, jau vairākus gadus mērķtiecīgi strādā, lai bijušajā "Liepājas metalurga" teritorijā izveidotu modernu, videi draudzīgu, uz augstām tehnoloģijām balstītu Industriālo parku, kurā strādātu gan nelielas, gan vidējas un iespējams arī lielas ražotnes. Vienlaikus plānots plašo teritoriju atvērt sabiedrībai, lai tā būtu pieejama ikvienam.

Tuvākajos gados plānots izbūvēt ielas, gājēju un veloceliņus, apstādījumus un pārstrukturizēt inženierkomunikāciju tīklu.