Lai gan šobrīd topošajā "Austras istabā" vēl sienas plikas, Austras biedrības valdes loceklei Inesei Muižniecei "plāni kā Napoleonam".

Pašlaik vēl viena no Zivju 3 pagrabstāva telpām ir tukša, un Inese Muižniece prāto, pirkt vai aizņemties krēslus, bet jau nākamās nedēļas nogalē – 3.martā – tur skanēs Austrasbērnu dziesmas.

Kā katru gadu marta sākumā, tā arī šogad Rīgā un Liepājā vairāku dienu garumā tiks svinētas Austrasdienas. Diemžēl jau otro gadu – bez pašas Austras Pumpures. Tikai šoreiz Austrasdienas būs jau krietnu soli tuvāk Austras biedrības iecerei gan likt lietā Austras atstāto mantojumu, gan turpināt kopt dziesminieku tradīciju.

Kur ģimenei pulcēties
Austrasbērni jau sen bija kļuvuši par Austras Pumpures ģimeni, un nu šī ģimene ir atradusi vietu, kur pulcēties. Tā ir viena no "Romas dārza" telpām, ko biedrības rīcībā nodevis tās īpašnieks.

"Te varētu notikt dzejas vakari, sadziedāšanās, muzicēšana," stāsta Inese. Plāni esot lieli – kā Napoleonam. Cik no tiem izdosies īstenot? "Ceru, ka lielā mērā. Daudzkas atkarīgs no iedvesmas, iespējām, arī atbalsta."

3.martā, atverot "Austras istabas" durvis, biedrība aicina nākt un iepazīties ar telpām, lai kopā tās veidotu tālāk.

"Noliksim "Austras lādi", kur visas idejas un ieteikumus salikt."

Austra visiem bija viena un katram sava, saka Inese, tāpēc arī "Austras istabu" veidojot, katram būs sava vīzija, kam tajā ir jābūt. Jo Austra Pumpure nebija tikai dziesminiece, viņas dzīvē ir bijis arī teātris, folkloras kopa "Atštaukas", arī“Aspazijas”, esperanto un citas nodarbes un cilvēki, kas piepildīja viņas dzīvi un veidoja personību.

"Manuprāt, "Austras istabai" jāapvieno trīs dimensijas – vēsture, tagadne un nākotne," uzskata Inese. Tas nozīmē, ka istabā būs gan iespēja iepazīt Austras Pumpures radošo dzīvi un mantojumu, gan savā radošumā izpausties Austrasbērniem, gan citiem mūziķiem, dzejniekiem un māksliniekiem. Ar laiku tajā varētu notikt arī ģitāras spēles nodarbības un konsultācijas dziesmu rakstīšanā.

Ugāles ielā – mākslinieku rezidence
No Austras Pumpures dzīvokļa Ugāles ielā, ko tā saimniece mantojumā atstājusi Austras biedrībai, uz "Austras istabu" iecerēts pārvest gan kādu mēbeli un gleznu, gan daļu Austrai Pumpurei dāvināto grāmatu ar autoru ierakstiem – tādu esot kastēm, un dziesminieces vēlējums bijis, lai jaunie komponisti tās lasa un sacer dziesmas.

Biedrības rīcībā nonākušais Austras Pumpures dzīvoklis ir gan vērtīgs ieguvums, gan rūpju objekts – sākot ar to, ka ir jāapzina un jādigitalizē lielais nošu, fotogrāfiju, vēstuļu, suvenīru un citu priekšmetu mantojums, beidzot ar to, ka dzīvoklim nepieciešams remonts.

Interesi par Austras Pumpures atstāto izrādījuši arī muzeji – gan Liepājas, gan Rakstniecības un mūzikas muzejs Rīgā. Visas oriģinālās fotogrāfijas biedrība nolēmusi nodot tieši muzejiem.

Austra dzīvokli biedrībai dāvinājusi ar mērķi, lai no citurienes atbraukušajiem Austras bērniem būtu, kur apmesties. Taču biedrības ieceres ir lielākas.

"Ja "Austras istaba" ir iecerēta, kā atvērta, publiska telpa, tad Austras dzīvoklis vairāk būs pašu Austrasbērnu rīcībā – mēģinājumiem, nakšņošanai no citurienes atbraukušajiem. Ar laiku to varētu pārvērst mākslinieku rezidencē, kur vienā no istabām varētu atrasties mājas ierakstu studija."

Šobrīd biedrība vēl tiek galā ar dzīvokļa uzturēšanu, taču ir jāmeklē un jārod iespējas to darīt arī turpmāk. Tāpēc ir atvērts arī ziedojumu konts (vairāk sk. biedrības mājaslapā), un jebkurš var atbalstīt "Austras biedrību" un tās ieceres.