Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi izcīnījuši godalgotas vietas skolu un augstskolu dizaina darbu konkursā "Dizaina arēna 2021". LMMDV absolvente Ksenija Drāzniece ieguvusi titulu "Gada labākais audzēknis", savukārt viņas darbs – pastkartīšu sērija "Norauj jumtu", ieguva 1. vietu kategorijā "Saziņas dizains". Darba vadītājs ir Izglītības programmas "Foto, video, skaņa" vadītājs Ēvalds Vanags, portālu informēja PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Lieliski panākumi ir arī kategorijā "Lietu dizains", jo pirmās trīs vietas saņēma LMMDV audzēkņi:

1. vietu ieguva Izglītības programmas "Apģērbu dizains" audzēknis Nils Alencevičs ar darbu vīriešu un sieviešu lietusmēteļu kolekcija "Kite Hide" (darba vadītājs Normunds Vamzis);

2. vietu izcīnīja Izglītības programmas "Koka izstrādājumu dizains" audzēknis Edvards Ķupis ar darbu spēle bērniem ar logopēdiskiem vingrinājumiem "Pūt un ripo" (darba vadītājs Ivars Pilips-Matisons);

3. vietu ieguva Izglītības programmas "Koka izstrādājumu dizains" audzēknis Edgars Mariuss Bents ar darbu sēdmēbele "Uz-trep-ītis" (darba vadītājs Ivars Pilips-Matisons).

"Šis ir vienīgais dizaina nozares konkurss Latvijā skolu jauniešiem, kurā var sacensties savā starpā un noskaidrot labākos, kā arī klātienē vērot skolu labāko darbu ekspozīcijas. Taču jau otro gadu šis konkurss notiek attālinātā režīmā, un klātienes tikšanās izpalika.

Neskatoties uz to, esam pielāgojušies apstākļiem un ikvienam interesentam ir iespēja iepazīties ar visiem šī gada diplomdarbiem. Pandēmijas apstākļi padarījuši mūs stiprākus, un, citējot organizatorus, esam vislabāk sagatavotā skola arī attālinātai darbu prezentācijai. To pierāda gan audzēkņu rezultāti konkursā, gan vispārējās sekmes kvalifikācijas eksāmenos, kuri arī noritēja daļēji attālināti," stāsta Koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas metodiķis Ivars Pilips-Matisons.

Konkursu "Dizaina arēna" organizē Latvijas Dizaineru savienība. Viens no būtiskākajiem ieguvumiem konkursā ir iespēja savu darbu demonstrēt pieredzējušiem nozares līderiem un saņemt profesionālu viedokli, tādējādi gūstot apstiprinājumu sava produkta konkurētspējai pasaules līmenī. Konkurss ir veids, kā apzināt pašreizējo situāciju Latvijas dizainā un būt daļai no šī procesa.