Liepājas Universitātes Vadības un sociālo zinātņu fakultātes 25 studenti tikko ir atgriezušies no prakses Madeiras salā (Portugāle). Tā kā universitātē sagatavo gan tūrisma, gan vadības speciālistus, jau otro gadu studenti praksi var iziet populārā tūrisma galamērķī. Šādu iespēju nodrošina "Erasmus+" programma, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Anna Marina Cīrule, studiju programmas "Tūrisma un rekreācijas vadība" 3. kursa studente, dalās iespaidos par piedzīvoto: "Prakse bijusi jau divās salās – pagājušo gadu devāmies uz Kipru, šogad uz Madeiru.

Ieguvām zināšanas par tādiem tūrisma veidiem kā sporta tūrisms, ekotūrisms, jaunatnes tūrisms un gastronomijas tūrisms. Bija prieks uzzināt vairāk par digitālo mārketingu tūrismā un inovāciju nozīmi viesnīcu sektorā. Divas nedēļas pavadītas paradīzē un iegūta vienreizēja studiju pieredze!"


Savukārt studiju programmas "Biznesa un organizācijas vadība" direktore Zane Gusta atzīst, ka praktizēšanās starptautiskā vidē dod milzīgu lēcienu pieredzē: "Studentiem bija gan teorētiska apmācība, gan iespēja apmeklēt dažādus tūrisma uzņēmumus, iespēja analizēt un novērtēt lielu viesnīcu darbību, iepazīt pašvaldības darbu. Studentes vadīja pašu plānotus tūrisma maršrutus. Viennozīmīgi, mūs visus pārsteidza Madeiras daba ar savu varenību un skaistumu, sakoptā vide,  kā arī vietējo iedzīvotāju laipnā attieksmē pret tūristiem."