Liepājas Universitātes (LiepU) maģistra studiju programmas "Ekotehnoloģijas" pērnā gada absolvente Ieva Kolosova savu maģistra darbā izstrādāto ideju ir realizējusi dzīvē, un pie lietotājiem nonāks no otrreiz pārstrādāta papīra radīta spēle bērniem vecumā 7+ "Trakā lapsa šķiro atkritumus" par atkritumu šķirošanu, lai motivētu mājsaimniecības atkritumu šķirošanā, informē LiepU galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Spēles radītāja Ieva Kolosova saka: "Šī spēle sākās ar ideju, ka atkritumu šķirošana ir sarežģīta, samudžināta tēma, kur ir tik daudz absurdu lietu. Un tā arī ir. Bet es gribu dzīvot sakoptā vidē un gribu, lai mana meitiņa dzīvo sakoptā, zaļā vidē – Latvijā, kur atkritumu šķirošana nav pat jāapspriež. Ar kaut ko ir jāsāk, un šis ir mans pieteikums, mans pirmais ieguldījums sabiedrības izglītošanā. Spēli veidoju draudzīgu, smaidīgu, jautru un vieglu. Tēma pati par sevi ir gana rūpju pilna."

Spēle par atkritumu šķirošanu "Trakā lapsa šķiro atkritumus" ir pieejama arī Liepājas Universitātē un studiju programmas "Ekotehnoloģijas" direktore Lilita Ābele atzīst: "Priecē tas, kas maģistra darbs tika realizēts kā biznesa projekts. Tā bija fantastiska ideja, taču realizācija prasa laiku, bet viss izdevās. Vienmēr esmu par to, ka sarežģītas lietas, kas aiziet plašumā vienkāršā valodā, ir vērtīgas, turklāt vides izglītība šobrīd ir aktuāla kā nekad."

Spēli var spēlēt skolēni skolās, vecāki ar bērniem un nākamie Liepājas Universitātes studenti varēs iepazīt aprites ekonomiku, izmantojot spēli "Trakā lapsa šķiro atkritumus".