Šajā nedēļas nogalē ar plašu pasākumu programmu Ventspilī par godu pilsētas 722.dzimšanas dienai tiks svinēti Pilsētas svētki, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Šī gada nozīmīgākā pašvaldības dāvana ventspilniekiem svētkos ir atjaunotā Livonijas ordeņa pils kompleksa un jaunās ekspozīcijas "Ventspils pilsēta un novads vēstures ritumā zem dažādām varām" nodošana apmeklētāju vērtējumam. Restaurētās pils otrā stāva telpas un jaunā ekspozīcija būs pieejama apskatei no 2.augusta.

Pašvaldības dāvana ventspilniekiem svētkos būs arī puķu skulptūras "Mārīšu ģimene uz margrietiņas" atklāšana Ventspilī, Talsu un Tārgales ielas krustojumā esošajā skvēriņā, 2.augustā pulksten 18.30. Tūlīt pēc jaunās puķu skulptūras atklāšanas pulksten 19 Pārventas bibliotēkā būs iespējams noklausīties džeza kvarteta "The WNQ" koncertu.

3.augustā piecu gadu jubileju svinēs Ventspils Amatu māja. Par godu jubilejai pulksten 13 Amatu mājā atklās 2.Starptautisko amatniecības forumu. pulksten 17 Ventspilī darbojošos reliģisko draudžu mācītāji aicina ikvienu uz Pilsētas svētku ekumēnisko dievkalpojumu, pēc tam paredzēts mūzikas koncerts un ikgadējā Ventspils pilsētas domes Lielās balvas un balvu pasniegšanas ceremonija, kurā balvu saņēmējus un pārējos klausītājus priecēs grupa "Ventspils Jazz Nonet" un dziedātājs Igo. Savukārt dienas izskaņā pulksten 20.30 uz tūres "Vēl viena klusā daba" koncertu aicinās grupa "Prāta vētra".

4.augustā no pulksten 10 uz 13.Starptautiskajām māla virpošanas sacensībām aicina Livonijas ordeņa pils. Savukārt no pulksten 13 pilī norisināsies pasākums "Māla pilsēta", kurā būs iespējams pagaršot mālos ceptas irbes, paviesoties podnieka darbnīcā un iepazīt māla ārstnieciskās īpašības.

Svētku sestdiena nebūtu iedomājama bez tradicionālā svētku gājiena, kas sāksies pulksten 11. Gājienā piedalīsies Ventspils pašvaldības uzņēmumi, iestādes, organizācijas, amatiermākslas kolektīvi, iedzīvotāji un svētku viesi.

Tāpat Ventspils Pilsētas svētku neatņemama sastāvdaļa ir starptautiskais Ziedu paklāju festivāls, kurš norisināsies jau 12.reizi. 47 dalībnieku komandas no Latvijas, Krievijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Ukrainas veidos sešus kvadrātmetrus lielus taisnstūra, kvadrāta vai apļa formas ziedu paklājus par tēmu "Putni". Skatītāji ziedu paklājus varēs novērtēt no pulksten 11, nobalsojot par visskaistāko ziedu paklāju.

Sestdien pulksten 11 rosība sāksies arī Rātslaukumā, kur norisināsies grāmatu svētki "Umurkumurs". Latvijas grāmatu izdevniecības un apgādi tirgos grāmatas, rakstnieki un dzejnieki lasīs savus darbus, muzicēs kapela "Maskačkas spēlmaņi" un dziedošais aktieris Rihards Lepers. Būs vērojami arī ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi. Tāpat iecerēts sveikt tos Ventspils autorus, kuriem pēdējā gada laikā iznākušas grāmatas. Turpat netālu pie Ventspils Galvenās bibliotēkas Ventspils Mākslas skola piedāvās apgūt grāmatzīmju gatavošanu, dejos un muzicēs jaunās paaudzes ventspilnieki un viņu viesi. Savukārt Amatu mājā visus aicina uz keramikas eksperimentiem keramiķu vadībā.

Jaunums Pilsētas svētkos ir starptautiskās loka šaušanas sacensības "Ventspils kauss 2012", kas gan sestdien, gan svētdien norisināsies topošajā loka šaušanas laukumā Kuldīgas ielā 237.

Lielajā laukumā sestdien no pulksten 13 mazākie svētku dalībnieki varēs darboties "Annels" bērnu atrakciju parkā, ikviens varēs apskatīt jaunākās "Audi" automašīnas, baudīt Ventspils amatiermākslas kolektīvu un viņu draugu uzstāšanos muzikālajā programmā "Ar mani atkal runā kaijas" un no pulksten 16 piedalīties "Latvijas karaoke čempionātā 2012".

Savukārt Dzirnavu laukumā sestdien no pulksten 14 savu veikumu demonstrēs frizieru un vizāžistu festivāla "Jūras orhideja" dalībnieki, bet no pulksten 17 Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija piedāvās muzikāli teatralizētu programmu "Spārni un jūra".

Interesants jaunievedums svētkos būs Smilšu dārzs, kas atradīsies Ostas ielas promenādes galā, laukumā pie "Govs ceļotājas". Tajā mazākie svētku dalībnieki varēs droši spēlēties milzu smilšu kastē, bet ikviens interesents pieredzējušu meistaru vadībā varēs izmēģināt roku smilšu skulptūru veidošanā un piedalīties mandalu izveidē. Aizraujoši solās būt arī biedrības "Partizānu ugunskurs" ūdensslēpošanas akrobātikas priekšnesumi Ventas upes akvatorijā.

Pie Prāmju termināļa, kā ierasts, Latvijas spēkavīru čempionāta superfinālā norisināsies cīņa par 2012.gada stiprākā spēkavīra titulu. Savukārt pie Valsts policijas ēkas bruņojumu, ekipējumu un militāro tehniku prezentēs Zemessardzes 46.kājnieku bataljons.

Sestdien no pulksten 13 Ostas ielā uz lielās skatuves būs iespējams baudīt dažāda žanra mūziku un deju. Uzstāsies Ventspils popgrupa "Jūras akmentiņi" un grupa "Bellacord". pulksten 15 būs iespējams noskatīties horeogrāfa Agra Daņiļeviča muzikālo deju uzvedumu "Viņi dejoja vienu vasaru" ar Imanta Kalniņa mūziku, kuru izpildīs grupa "Autobuss debesīs". Uzvedumā piedalīsies deju grupa "Dzirnas" un Ventspils jauniešu deju kolektīvi "Ventiņi" un "Liedags".

No pulksten 17 notiks pasākums "Kantri burziņš Piedzīvojumu parkā", kur būs apskatāma putnu izstāde, norisināsies atrakcijas un sacensības, bet muzicēs grupas "4 vēji" un "Lustīgais blūmīzeris".

Savukārt vakara programmā Ostas ielas promenādē sestdien no pulksten 19 uz lielās skatuves kāps grupa "Triānas parks", dziedātāja Aija Andrejeva, grupas "DaGamba" un "Latvian Blues Band". No pulksten 22 koncertā uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar grupām "Latvian Blues Band" un "DaGamba", kā arī solistiem Jāni Stībeli, Aiju Andrejevu un Sonoru Vaici. pulksten 22.55 ikviens varēs noklausīties Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga svētku uzrunu, pēc tam paredzēts svētku salūts, skanot komponista Valta Pūces skaņdarbam "Uguņošanas mūzika orķestrim, soprānam un septiņiem kuģiem", kuru izpildīs Liepājas simfoniskais orķestris, operdziedātāja Sonora Vaice un kuģi Ventspils ostā.

Sestdien no pulksten 21 Ventspils Pludmales akvaparkā norisināsies atvērtās nakts pasākums, bet no pulksten 23 svētku ballē Reņķa dārzā muzicēs grupas "Autobuss debesīs", "Romiros" un "Tumsa".

Romantiskos Mēness novērojumus sestdien no pulksten 21.30 līdz pulksten 22.30 varēs piedzīvot Jaunrades nama observatorijā, savukārt pusnaktī Ventspils baptistu baznīcā izskanēs koncerts "Arī naktī dziedu par rītu" ar mūziķa Riharda Zaļupes piedalīšanos.

Svētdien, 5.augustā, no pulksten 11 ikviens tiek aicināts uz Amatu dienu un amatniecības izstrādājumu tirdziņu Piejūras brīvdabas muzejā. Ostas ielas promenādē pie "Govs ceļotājas" no pulksten 11 turpinās darboties "Smilšu dārzs", bet pulksten 12 visi aicināti nosvinēt Bērnu pilsētiņas 12.dzimšanas dienu.

Pārventas centrā pulksten 14 notiks bardu koncerts, bet Pārventas bibliotēkā pulksten 13 paredzēts koncerts "Sabi", kurā muzicēs dziedātāja un koklētāja Biruta Ozoliņa, DJ Monsta un kontrabasists Toms Poišs. pulksten 15 uz bērnu parka "Fantāzija" devītās dzimšanas dienas ballīti un torti ielūdz Pepija Garzeķe ar draugiem.

Svētkus noslēgs vairāki koncerti - 5.augustā pulksten 15 Livonijas ordeņa pilī muzicēs grupa "Ventspils Jazz Nonet", pulksten 16 teātra namā "Jūras vārti" uzstāsies "Collegium Vocale Ventspils", Liepājas Simfoniskais orķestris, solisti Dita Lūriņa un Niks Matvejevs.