Lai Latvijas patriotiskākajā mēnesī radītu gan sev, gan līdzcilvēkiem vēl lielāku svētku noskaņu, aicinām liepājniekus un pilsētas uzņēmumus būt radošiem un katru vakaru no 11. līdz 18.novembrim no pulksten 17 līdz pulksten 23 savos logos iedegt simbolisku gaismu − tā var būt gaiša, Latvijas karoga krāsās vai Liepājas − sarkanā un zaļā krāsa, informē Liepājas Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Katrīna Vectirāne.

Laikā, kad nevaram satikties pasākumos, mēs varam būt kopā domās, sirdīs un simboliskos darbos. Rūpējoties par savu un līdzcilvēku veselību, aicinām ikvienu nepulcēties svinīgos pasākumos, bet radīt svētkus mājās un līdzdarboties savu logu un ēku fasāžu izgreznošanā. Iedegsim tūkstošiem gaismas visā Liepājā svinot mūsu Latviju un ģimenes lokā pieminot vissvarīgākos notikumus.

Šogad saistībā ar valstī esošo "Covid-19" izplatību un dažādiem ierobežojumiem nevaram doties lāpu gājienā vai citādi svinēt svētkus kopā publiskos pasākumos, bet mēs varam godināt mūsu valsti izgreznojot savas mājvietas, lai Liepājā un mūsu sirdīs virmo patriotisms, svētku un kopābūšanas sajūta!

Iedzīvotāji aicināti arī ikdienā nēsāt pie apģērba piespraustu Latvijas valsts karoga lentīti. Atgādinām, ka lentītes nēsājamas ar stūriem uz augšu, veidojot stilizētu burtu "V", kas simbolizē uzvaru, jo novembrī tiek atzīmēta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

Izmantojiet sveces, lampiņas vai citas dekorācijas, atcerieties arī par ugunsdrošību.

Arī pilsēta kopumā tiks izrotāta valsts svētku noformējumā − līdz 18.novembrim Rožu laukums, Jāņa Čakstes laukums, Lāčplēša dārzs un citas vietas būs sapostas tematiski un stilistiski vienotā noformējumā. Galvenais akcents būs Valsts karogs un ar to saistīti motīvi. Kopumā 40 mastos vairākās pilsētas vietās plīvos valsts karogi, sarkanbaltsarkani karogi būs izvietoti arī uz kopumā 200 apgaismojuma laternu, tāpat izrotāta būs arī Lielā iela un abi tilti, kā arī Liepājas universitātes fasāde un izgaismoti turpat augstskolas priekšā augošie koki.