Mentore un karjeras izaugsmes veicinātāja, liepājniece Andra Strautiņa ir izdevusi pirmo grāmatu – plānotāju latviešu valodā "Tu vari!", kas radīta kā palīgs sākumskolas bērniem, lai apgūtu metodes, kā efektīvāk izvirzīt mērķus, veicināt motivāciju un ticību saviem spēkiem, kā arī pārvarēt grūtības, lai sasniegtu iecerēto.

Andra Strautiņa: "Esmu pārliecināta, ka "Tu vari!" būs lielisks palīgs un atbalsts ikvienam skolēnam un vecākam, lai labāk izzinātu sevi un savas intereses, iedrošinātu un motivētu uzstādīt mērķus, kā arī radītu ierosmi kopīgai laika pavadīšanai un attiecību stiprināšanai. It sevišķi pašlaik, kad attālinātās mācības skolēniem ir radījušas psihoemocionālas problēmas, "Tu vari!" būs kā blakusesošs un drošs plecs, kur pārdomāt un saprast, kas ar mani notiek un ko es gribu darīt. Pirmo grāmatas lasītāju atsauksmes liecina, ka tās aizpildīšana ir kļuvusi arī par ģimenisku rituālu, kas ļāvis ģimenes locekļiem citam citu labāk iepazīt un rosinājis vērtīgas sarunas."

Grāmatu – plānotāju "Tu vari!" veido vairākas savstarpēji saistītas nodaļas, kas rosina bērnu izvirzīt mērķus un radīt idejas, kā arī palīdz iegūt motivāciju to īstenot. Grāmatā ir iekļauti arī uzdevumi sevis iepazīšanai un izaugsmes veicināšanai, motivējoši citāti, kas palīdzēs ikdienā paskatīties uz mazajiem dienas panākumiem, kā arī dažādas radošas aktivitātes lietderīgai brīvā laika pavadīšanai. Grāmatas saturu palīdz izcelt un paspilgtina grāmatas ilustratores un mākslinieces Annijas Dzerkales radītie krāsainie grāmatas tēli un ilustrācijas. Annija ir grafiskā dizainere, kurai sevišķi patīk veidot vizuālos materiālus jaunākai paaudzei, jo bērnu skatījumam uz pasauli nav robežu, kas ļauj veidot iztēli rosinošus darbus.

Lolojot grāmatas ideju vairāk nekā gadu, autore guvusi apstiprinājumu, ka gan vecākiem, gan bērniem nepieciešams atbalsts, lai spētu tikt galā arī ar pandēmijas radītajiem izaicinājumiem. Jo īpaši bērniem pēdējais gads ir bijis īpaši izaicinošs, jo bija zudušas tik ļoti nepieciešamās socializēšanās iespējas. Bērniem ir ļoti, ļoti grūti apgūt sociālās prasmes, it īpaši, ja viņi dzīvo vidē, kur negūst emocionālo atbalstu, vai ja vecākiem, kuri strādā no mājām un ir aizņemti savos darbos, trūkst pacietības un resursu, kā palīdzēt bērnu personīgajos un mācību izaicinājumos.


Iedvesmu grāmatas saturam Andra smēlusies darbā ar studentiem (topošajiem un esošajiem karjeras konsultantiem un sociālajiem darbiniekiem), gan strādājot kā mentors ar jaunajiem uzņēmējiem. Autore novērojusi, cik būtiski ir runāt par bērna pašapziņu un ticību sev, jo pieaugušie bieži vien neapzināti pasaka frāzes, kas paliek bērnu atmiņā uz mūžu un var radīt šķēršļus drosmīgu mērķu sasniegšanai. Tāpat Andrai nācies secināt, ka līdztekus biznesa uzsākšanai nepieciešamajiem resursiem, būtisks ir arī stiprā pleca atbalsts un kāds, kurš uzdod pareizos jautājumus, ko darīt, lai uzņēmējs sev un savai idejai noticētu, tāpēc svarīgi pirmos soļus spert jau bērnībā.

Grāmatas saturu ir novērtējuši arī skolotāji, norādot, ka grāmatās ietvertās tēmas ir noderīgas arī mācību procesā sākumskolas un pamatskolas klasēs. Kristaps Zaļais, Laurenču sākumskolas direktors, atzīst: "Prieks lasīt un pētīt grāmatu, kas domā un ir vērsta uz bērnu izaugsmi, jo katram mazajam sapņotājam vajag palīdzību, lai sapņi piepildās. Šī grāmata var būt lielisks starts tam. Papildus noteikti ir vērts uzsvērt, ka grāmata ir vizuāli ļoti pievilcīga, kas noteikti uzrunās auditoriju."

"Tu vari!" tapusi, pateicoties līdzcilvēku atbalstam pūļa finansēšanas platformā "Projektu banka", kuru Andra Strautiņa aizsāka šā gada vasarā. Kampaņas rezultātā izdevās savākt nepieciešamo summu grāmatas izdošanai, un šobrīd tā ir pieejama iegādei ikvienam interesentam: www.esvaru.lv/veikals