Trešdien Latvijā pret "Covid–19" vakcinētas 749 personas, savukārt līdz šim kopumā vakcīnu saņēmuši 4595 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Latvija līdz šim ir saņēmusi 23 400 farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" devas. Tās paredzētas kopumā 11 700 cilvēkiem, jo viena vakcinēšanai nepieciešamas divas devas. Tādējādi līdz šim vakcinēti 39,27% šo cilvēku, liecina aģentūras LETA aprēķini.

NVD dati liecina, ka līdz šim visvairāk personu vakcinēts 5.janvārī, kad vakcīnu saņēma 888 personas. Savukārt vismazākais skaits vakcinēto personu bijis 28.decembrī, kad vakcīnu saņēma 594 cilvēki.

Kopumā trešdien vakcinācija notika 13 ārstniecības iestādēs. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā vakcinētas 200 personas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā – 125, Liepājas reģionālajā slimnīcā – 120 un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā – 99. Kā liecina aģentūras LETA infografika, kopumā Liepājā vakcinētas 320 personas.

Tāpat vakcinācija notika arī Kuldīgas slimnīcā, kur to saņēma 46 personas, un Vidzemes slimnīcā, kur vakcinēti 42 cilvēki.

Tikmēr Jelgavas pilsētas slimnīcā vakcīnu saņēma 30 personas, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā – 25, Daugavpils reģionālajā slimnīcā – 20, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā – 15, Bauskas slimnīcā – 12, Rēzeknes slimnīcā – desmit un Rīgas 2.slimnīcā – piecas.

Kā ziņots, pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas 26.decembra rītā. Pirmajā piegādē Latvija saņēma 9750 vakcīnu devas. Savukārt pirmdien Valsts asinsdonoru centrā nogādāta arī otrā piegādes krava ar 13 650 "Pfizer" un "BioNTech" ražotajām vakcīnu "Comirnaty" devām.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Latvija pieteikusies kopumā 97 500 vakcīnas "Comirnaty" devām, ar ko pietiktu 48 750 personu vakcinācijai.

Veselības ministrijas (VM) galvenais infektologs Uga Dumpis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" otrdien sacīja, ka jāpalielina vakcinēšanas pret "Covid–19" ātrums. Pēc vakcīnu kravas atvešanas, to vajadzētu pēc iespējas ātrāk izlietot, uzsvēra Dumpis, akcentējot, ka katra diena ir svarīga un ir jāsaprot, ka vakcīnu skaits ir ierobežots.

"Es domāju, ka tur ir kur strādāt – mums tiešām vakcinēšanās efektivitāte vai ātrums ir jāpalielina," sacīja speciālists, atzīstot, ka pie tā arī tiek strādāts.