Kurzemes slimnīcās palielinās "Covid–19" pacientu skaits, liecina slimnīcu sniegtā informācija, ziņo LETA.

SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase sacīja, ka trešdien slimnīcā ārstējas 48 "Covid–19" slimnieki, no kuriem četri ievietoti Reanimācijas nodaļā.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī trešdien ārstējas 23 "Covid–19" pacienti. Pēdējā diennaktī stacionēti divi "Covid–19" pacienti, savukārt no slimnīcas izrakstīti trīs.

Latvijā pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoto "Covid–19" pacientu skaits Latvijā samazinājās līdz 1115, kas ir par 42 sasirgušajiem mazāk nekā pirmdien, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

No visiem stacionētajiem 1016 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, kas ir par 46 pacientiem mazāk nekā pirmdien. Savukārt smagā stāvoklī esošo "Covid–19" pacientu skaits kopš vakardienas ir pieaudzis par četriem sasirgušajiem, un patlaban stacionāros aprūpi saņem 99 šādi pacienti.

Pagājušajā diennaktī stacionāros ievietoti 109 pacienti, tostarp 13 tikuši pārvesti. Tikmēr no slimnīcām izrakstīti 130 pacienti, tostarp 13 pārvestie pacienti, savukārt Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņoja, ka 20 "Covid–19" pacienti miruši.

SPKC pārstāvis, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs šodien Saeimā informēja, ka septiņu dienu laikā stacionēti 759 cilvēki, kas ir par 18% mazāk nekā iepriekšējā periodā.

Neskatoties uz to, epidemiologa ieskatā, joprojām pietiekami daudz pacientu dienā nepieciešama stacionēšana, tāpat nepieņemami liels ir aizpildīto gultasvietu rādītājs.

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 1088 jauni saslimšanas ar "Covid–19" gadījumi un saņemta informācija par 20 ar koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina SPKC apkopotā informācija.