Liepājas slāvu biedrības pašvaldības izsludinātajos nevalstisko organizāciju (NVO) projektu līdzfinansēšanas konkursos līdz šim nav piedalījušās.

Tā "Rietumu Radio" informēja Liepājas domes eksperte NVO un sabiedrības integrācijas lietās Brigita Dreiže, raksta LETA. Šādi konkursi Liepājā notiek jau desmito gadu.

"Man ir grūti pateikt - kāpēc, varbūt šo biedrību pārstāvjiem ir grūtības uzrakstīt projektus latviešu valodā, bet varbūt ir kāds cits iemesls," sacīja Dreiže, uzsverot, ka noteikumi pašvaldības līdzfinansēšanas konkursos visām NVO ir vienādi.

Liepājas dome arī šogad ir izsludinājusi NVO projektu līdzfinansēšanas konkursu, par šī gada prioritāti nosakot sociālās atbildības veicināšanu. Konkursam no pašvaldības budžeta šogad atvēlēti 11 700 latu, kas ir tikpat daudz, cik pagājušajā gadā.

Dreiže kategoriski nepiekrīt apgalvojumam, ka Liepājas krievvalodīgie iedzīvotāji, līdzīgi kā tas ir daudzviet Latgalē, dzīvo Krievijas informatīvajā telpā un par notiekošo Latvijā un pilsētā maz interesējas. Kā pozitīvu piemēru domes eksperte min par pašvaldības līdzekļiem izdoto informatīvo izdevumu "Katram Liepājniekam", norādot, ka tajā atrodamais informācijas apjoms un saturs ir vienāds gan latviešu, gan krievu valodā.

Vienlaikus Dreiže atzīst, ka laikrakstā "Kurzemes Vārds" - vienīgajā pilsētas laikrakstā, kurš iznāk arī krievu valodā, - informācijas apjoms krievu valodā ir ievērojami mazāks nekā latviešu un krievu izdevums arī saturiski atšķiras no latviešu izdevuma.

Runājot par "Neatkarīgās Rīta Avīzes" šodien Liepājā rīkotās diskusijas "Referenduma mācības: Kā turpmāk sadzīvosim" lietderību, Dreiže atzīst, ka viņai nepatīk diskusijas nosaukums, kas liekot domāt, "ka pirms referenduma nekas nebija, bet pēc referenduma tikai sāksies".

Eksperte iesaka palasīt Valsts attīstības stratēģiju - tur viss ir uzrakstīts. "Kāpēc atkal kaut kas jāsāk domāt no jauna. Paņemam tos dokumentus, kas jau ir, un piešķiram līdzekļus tur pieminētajām aktivitātēm - vienkārši darām to. Plāni jau ir, un tie nav slikti," runājot par integrāciju, sacīja Dreiže. Viņa uzskata, ka ar varu integrāciju nevienam nevar uzspiest un tā varot notikt tikai tad, kad cilvēks pats sajūt nepieciešamību.

Šodien Liepājas Latviešu biedrības namā notiks publiskā diskusija "Referenduma mācības: Kā turpmāk sadzīvosim", kurā piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un vairāki Saeimas deputāti.