SIA "Liepājas RAS" aicina apmeklēt konkursa "Izgatavo savu mūzikas instrumentu!" izstādi, kas izvietota atkritumu poligona "Ķīvītes" administrācijas ēkā.

Vairāk kā 100 visdažādākie bērnu pašgatavotie instrumenti ir aplūkojami vienkopus vēl divas nedēļas, informē SIA "Liepājas RAS" Personāla speciāliste Inese Brūdere.

Šeit ir apskatāmi lietus koki, vēja zvani, bungas, marakasi, trejdekšņi, kokles, ģitāras, mandolīnas, mežrags, saksofons, "Dzērvīte", "Pudžiks", "Sprīdīša laimes atslēdziņa", muzikālās kaķenes un citi  skaņu instrumenti.

Mūzikas instrumenti ir izgatavoti no otrreizēji izmantojamiem materiāliem, ko mēs nereti dēvējam par atkritumiem, piemēram, kokosriekstu, valriekstu čaumalas, visdažādākie iepakojumi – picu kastes, olu iepakojums, kinderolas, tortu kastes, PET pudeles, skārdenes, puķu podi, dažādas kārbas un kastes.

Šo mūzikas instrumentu autori ir Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģiona pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu, 4 – 7 gadus veci, bērni.
Kā informējām, februārī SIA "Liepājas RAS" rīkoja kārtējo konkursu bērniem, kura mērķis bija apzināt to, ka atkritumi ir resurss un ir otrreizēji izmantojami. Šoreiz konkursa tēma bija "Izgatavo savu mūzikas instrumentu!". Konkursa pirmo trīs vietu ieguvējiem organizators piešķīra naudas balvas, pārējiem dalībniekiem – atzinības. Paldies bērniem, viņu vecākiem un pedagogiem par radošumu un videi draudzīga dzīvesveida apgūšanu!