Ceturtdien, 31. augustā, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāles foajē atklāta Liepājas sociālā dienesta Dienas centra un Specializēto darbnīcu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) krāšņa un daudzveidīga radošo darbu izstāde "Krāsainie sapņi", lai parādītu plašākai sabiedrībai Dienas centra apmeklētāju talantus un darba spējas, portālu informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Izstādes atklāšanas pasākumam centra dalībnieki bija sagatavojuši arī īpašus muzikālos priekšnesumus. Atklāšanā piedalījās Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, Sociālā dienesta vadība, Dienas centra darbinieki, jauniešu vecāki un citi interesenti.

Kā uzsvēra Dienas centra un Specializēto darbnīcu vadītāja Maija Agatina, izstāde veidota ar mērķi popularizēt sabiedrībā cilvēku ar dažādām garīga rakstura saslimšanām darba spējas.

Radošo darbu izstāde būs apskatāma līdz 23. septembrim, un tajā redzami gleznojumi, zīmējumi, izšuvumi, dekupāžas darbi un citi veidojumi, kuri bieži top arī no otrreizējiem materiāliem un ilgstošā rūpīgā darbā. Darbos izmantota zīmēšanas, gleznošanas, mozaīkas mākslas tehnika, dekupāža, zīda apgleznošana, sveču liešana, papīra dizains u.c. Šai izstādei īpaši izveidota sveču kolekcija "Cerību stars" un apsveikuma kartītes Tēva dienai, ko atzīmēsim 10. septembrī.

"Šie cilvēki redz dzīvi daudz krāsaināk, un viņu iztēlei nav robežu", atzīst radošo darbnīcu nodarbību vadītāji. Dienas centra un Specializēto darbnīcu dalībnieku daudzveidīgais radošuma, fantāzijas un sapņu lidojums arī uzskatāmi redzams šajā izstādē.

Liepājas sociālā dienesta Dienas centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem ar pašvaldības finansiālu atbalstu darbojas  Jaunliepājas vēsturiskajā centrā, Teodora Breikša ielā 16/20 jau vairāk nekā 20 gadus. Jauniešiem no 18 gadu vecuma, jeb tā saucamajiem "mūžīgajiem bērniem" centrā ir iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku, attīstot savas prasmes un talantus radošajās nodarbībās kopā ar speciālistiem.

Blakus Dienas centram kopš šā gada maija darbojas arī deinstitucionalizācijas projekta "Kurzeme visiem" ietvaros tapušās Specializētās darbnīcas, kur speciālistu vadībā top dažādas skaistas lietas, palīdzot cilvēkiem ar GRT attīstīt arī darba tirgum noderīgas prasmes. Paralēli nodarbībām tiek sniegti sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumi, lai palīdzētu šiem cilvēkiem iekļauties ikdienas dzīves ritmā sabiedrībā.   

Dienas centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem darbojas jau vairāk nekā 20 gadus, Specializētās darbnīcas – nepilnu gadu. Dienas centru šobrīd apmeklē 32 cilvēki vecumā no 18 gadiem, Specializētās darbnīcas – 18 cilvēki ar GRT (galvenokārt no grupu dzīvokļiem).