Rīt, 13.maijā, Liepājas muzejs Kūrmājas pr. 16/18 ver durvis vaļā apmeklētājiem, ievērojot Latvijas Kultūras ministrijas muzeju nozarei izstrādātu sanitāro protokolu, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Līdz 28. jūnijam Liepājas muzejā ir pagarināta mākslinieces Līgas Ķempes izstādes "Venus", bet līdz šīs nedēļas beigām muzejā vēl var apskatīt Liepājā dzimušā Krievijas mākslinieka Vlada Kuļkova izstādi "Litota".

Kā arī liepājniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja muzeja vestibilā apskatīt Liepājas pilsētas dibināšana dokumentu oriģinālus – 1625. gadā Kurzemes hercoga Frīdriha Liepājai piešķirtās pilsētas tiesības un robežu rakstu, pirms to novietošanas muzeja krājuma telpās uz ilgāku laiku.

Savukārt Lielajā izstāžu zālē tiek gatavota jauna izstāde no Liepājas muzeja krājuma "Zudusī Liepāja Paula Maksa Berči projektos", atzīmējot izcilā Liepājas arhitekta 180. jubileju.

Apmeklētāji tiek gaidīti muzejā, ja tiem nav saslimšanas simptomu, kā arī visi tiek aicināti ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās un atsaukties darbinieku aicinājumiem. Tāpat ir jāievēro 2 m distance no citiem apmeklētājiem, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos. Saskaņā ar sanitārajiem noteikumiem muzejā vienlaicīgi var uzturētie 25 cilvēki.

Muzejs izvērtē nepieciešamību sniegt pakalpojumus apmeklētāju grupām (ekskursijas, izglītojošas programmas, nodarbības, darbnīcas, lekcijas u.c. pasākumi), kā arī iznomāt tā telpas trešo pušu organizētu pasākumu norisei. Attiecībā uz šādiem pasākumiem muzejs nodrošina to īstenošanu atbilstoši Ministru kabineta noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz publisko pasākumu norisi.

Pagaidām uz izstādes "Dzīvesstāsti sarkanā terora ēnā" iekārtošanas laiku apmeklētājus nepieņem Liepājas muzeja filiāle "Liepāja okupāciju režīmos" K. Ukstiņa ielā 7/9. Tur sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju noris intensīvs darbs pie jaunas izstādes iekārtošanas.