Nedēļas nogalē, 15. un 16. septembrī, pulksten 10 – 18 Liepājas muzejā Eiropas kultūras mantojuma dienas ietvaros būs iespēja apskatīt ceļojošo izstādi "Latvija būs un dzīvos".

Ceļojošo izstādi par valstiskuma pamatlicēju, liepājnieku Miķeli Valteru veidojusi Liepājas muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja Uļa Gintnere. Pēc izstādes daļa no tās dosies uz Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiāli – Valtera bibliotēku.

Izstāde atspoguļo šīs izcilās personības dzīves gājumu un veikumu. Tās dominējošā tēma – Miķelis Valters un Liepāja. Bērnība un jaunība, Latvijas Pagaidu valdības darbs Liepājā 1919.gadā, diplomāta saikne ar dzimto pilsētu.

Miķelis Valters dzimis strādnieku ģimenē, mācījies Liepājas Sv. Annas baznīcas elementārskolā, Liepājas pilsētas skolā un reālskolā. 1894. gadā dodas uz Vāciju, kur Berlīnes Universitātē klausījies ievērojamo tautsaimnieku Šmollera, Vāgnera un Zimmela lekcijas. Miķelis Valters bija pirmais Latvijas Pagaidu valdības Iekšlietu ministrs, jurists, jaunstrāvnieks, diplomāts, viens no Satversmes izstrādātājiem, dzejnieks un mākslas kritiķis, pirmais latviešu sabiedriskais darbinieks, kurš publiski pauda ideju par suverēnas Latvijas valsts izveidošanas nepieciešamību.

Gan izstādes, gan ekspozīcijas izveidi finansējusi Kultūras ministrija, informē Liepājas muzejpedagoģe Anita Urkauska.